Лікарня у Новояворівську вдруге з порушенням замовила ліків на понад 200 тисяч гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи 25 серпня замовила медичні препарати на 238 тис. грн з порушенням законодавства, інформує СТИК  з посиланням на Наші гроші.Львів .

  Leopolis.news | У Новояворівську лікарня з порушенням замовила ліків на понад 200 тисяч гривень

  Ліки замовили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19). Така процедура передбачає закупівлі за прямими договорами, без проведення конкурсу. Проте два зі замовлених лікарнею препарати відсутні у переліку відповідної постанови Кабміну, яка визначає, що можна купувати без конкурсу.

  Згідно з договором, у переліку замовленого є препарати «Квадроцеф» на 111 тис. грн та «Солу-медрол» на 127 тис. грн, які відсутні в постанові. Лише один препарат «Сельтавір», придбаний на 17 тис. грн, можна купувати за спеціальною спрощеною процедурою.

  «Оскільки сума закупівлі перевищує 200 тис. грн, то лікарня мала б оголосити відкриті торги або провести переговорну процедуру, якщо є обґрунтована нагальна потреба», – пояснює фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

  Він зазначає, що такі дії лікарні, згідно з законодавством, трактуються як уникнення конкурсних торгів. А за уникнення конкурсних торгів передбачено від 25 тис. грн штрафу для відповідальних за проведення закупівель осіб та від 35 тис. грн – для керівника лікарні.

  Це не вперше у Новояворівській районній лікарні з порушенням купують ліки для пацієнтів, хворих на коронавірус. У липні цього року медики замовили препарат «Іміфорс» на 263 тис. грн за спрощеною процедурою, хоча він також не входить у спеціальний перелік. Тоді економіст лікарні Галина Чума пояснила, що такими медикаментами користуються лікарі, їх потрібно купувати терміново через велику кількість хворих в інфекційному відділенні. Цього разу в медичному закладі від коментарів відмовилися.

  Поточний договір на поставку цих медикаментів підписали з ТОВ «Бадм-Б». Підприємство зареєстроване в Дніпрі, його кінцевими бенефіціарами є Олександр Дитятковський та Олександр Суходольський.

  Фірма належить до групи компанії «БаДМ», крупного фармацевтичного дистриб’ютора в Україні. Частка «БаДМ» на ринку складає близько 40%, і на сьогодні компанія має 12 регіональних підрозділів по країні, зазначає YouControl. Саме ж ТОВ «Бадм-Б» протягом 2019-2020 років отримало державних замовлень на 1,5 млрд грн.

  (Visited 61 times, 1 visits today)
 • 180x150