Прокуратура перевіряє ймовірну розтрату в дитячій лікарні на Закарпатті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Юристи проєкту “Своїх людей” ( Bihus.Info ) спільно з активістами ГО “Закарпатська Варта” отримали відкриття провадження щодо забезпечення безвідмовної розсилки 300 тис. Грн на закупівлі ліків в обласній дитячій лікарні на Закарпатті.

  Прокуратура перевіряє іменну розтрату в Мукачівській дитячій лікарні | ZP24 / 7 - Закарпатська правда

  Про це повідомляє юрист проекту “Своїх людей” Віталій Гусак із посиланнями на відповідь  прокуратури .

  Ми можемо, раніше журналісти “Наші гроші. Львів ”з’явилися, що обласна дитяча лікарня у Мукачеві 21 травня  підписала договір про  закупівлю ліків від ТОВ« Бадм-Б »загальної вартістю 299 тис. Грн. Загалом придбали 10 найменувань ліків, переважно це антибіотики та розчини для інфузій.

  Тендер провели за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) і підписали договір із компанією напряму, без конкурсу.

  Однак, згідно з законодавством, використання цієї процедури закупівлі можливо лише для певного списку товарів та послуг, зазначених у постанові Кабінету міністрів.

  Проте лікарня внесла до списку ліки, які не передбачені постановою. Два лікарські засоби, які не входять до переліку затвердженого Кабміном, це препарати цефотаксим і цефотрин. Їх сумарна вартість за договором склала понад 268 тис грн, тобто 89,5% від суми закупівлі.

  Оскільки ці препарати не входить у перелік, а їхня ціна більша ніж 200 тис грн, то лікарня повинна була придбати їх на відкритих торгах, тобто через аукціон за участю не менше двох учасників.

  З цією інформацією юрист та активісти звернулись до правоохоронців, внаслідок чого Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України.

  Довідково: ТОВ «Бадм-Б» зареєстровано в місті Дніпро, а його власником є ​​Олександр Дитяковський. З початку 2020 року фірма підписала 3,5 тисячі контрактів на 546 млн грн.

  Якщо ви маєте інформацію про порушення щодо тендерів і вам потрібна правова допомога – зверніться до юристів з латформування “Своїх людей”  та отримайте справедливість.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150