Covid-19. У які дороги Зеленський насправді закопує гроші з ковідного фонду

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Президент Володимир Зеленський днями спробував виправдати передачу 35 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт доріг тим, що ці дороги йдуть «до опорних лікарень або до шкіл».

  Хто отримає додаткові виплати через коронавірус, - уточнений перелік посад | Рівненські новини

  «Наші гроші» в рамках проекту «Громадський нагляд та адвокація для підвищення ефективності боротьби з COVID-19 в Україні» за підтримки Посольства Великобританії в Україні проаналізували постанову Кабміну №539 від 1 липня про витрати цих 35 мільярдів. У ній є перелік понад 300 об’єктів дорожньої інфраструктури, на які мають витратити гроші, забрані державою для боротьби з епідемією, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  Найбільші суми пішли на ремонт та будівництво трас державного значення, які жодним чином не полегшують мешканцям сіл дорогу до лікарень. Весь перелік об’єктів за посиланням, якщо ви знайдете тут дорогу до лікарні чи школи у своєму регіоні – повідомляйте нам про це.

  Ми перевірили на які з вказаних об’єктів вже проведено тендери. Виявилось, що протендерили вже близько 25 млрд грн. З цієї суми 15 млрд грн припадає на фірми з Національної асоціації дорожників України, що об’єднує фаворитів Укравтодору.

  По решті 10 млрд грн відповідних тендерів наразі не оголошено взагалі.

  Також звертає на себе увагу той факт, що станом на 22 вересня, за даними Мінфіну, з запланованих 35 млрд грн витрачено лише 10 млрд грн.

  За даними «Наших грошей» це пояснюється зривом запланованих робіт по програмі «Велике будівництво» Володимира Зеленського. Лідери картелю завдяки сприянню з боку Укравтодору цього року захопили 70% всіх дорожніх тендерів, однак не розрахували свої сили та можливості. Тому станом на кінець вересня, за даними самого Укравтодору, з обіцяних Зеленським 4500 кілометрів відремонтовано лише 2000 кілометрів доріг у верхньому шарі (це означає що не всюди ще навіть нанесена розмітка, встановлені знаки та облаштовані узбіччя). До кінця ремонтного сезону залишилось близько півтора місяці.

  (Visited 65 times, 1 visits today)
 • 180x150