За гроші, які витратили на піар мера Франківська, можна було збудувати ще один дитсадок (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Майже 70 мільйонів гривень з міського бюджету за п’ять років перебування на посаді витратив на власну рекламу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Таку цифру у своєму дослідженні оприлюднили прикарпатські представники руху “Чесно”.

  Руслан МАРЦІНКІВ: «Я, по-доброму, авантюрист» - Галицький Кореспондент

  Жителі Івано-Франківська заплатили 38 мільйонів гривень у приватних ЗМІ і більше 31 мільйона – у комунальних за рекламу міського голови. Найбільше грошей витрачали ближче до місцевих виборів.

  Представники руху “Чесно” підрахували, скільки коштував містянам піар мера, надіславши запити до міськради та проаналізувавши рішення виконкому.

  “Найбільші витрати – у 2019-му році – 19 мільйонів. І станом на початок жовтня – більше 9 мільйонів. Тобто, ми суму підбили, яка є, – 38 млн, але давайте ще не забувати про суму 31 мільйон на комунальні ЗМІ, такі як ТРК “Вежа” і “Західний кур’єр”, – пояснює координатор “Чесно” Віталій Світлик.

  За його словами, цю суму з бюджету виділяли під час сесії міської ради та на засіданнях виконкому методом голосування. Більшість депутатів була “за”, адже належать до однієї політичної партії з мером.

  Кореспонденти Суспільного Карпати телефонували до начальниці патронатної служби Вікторії Дротянко, щоб вона підтвердила інформацію та прокоментувала, чому витратили мільйони на рекламу. Проте від коментаря Дротянко відмовилася.

  Житель Івано-Франківська Петро Погорецький, каже, що гроші можна було використати на інші потреби: “Дуже багато дітей зараз в нас хворіє. Можна було б хоч якийсь процент вділити. Пару дітей вилікувати. Реклами забагато є”.

  Франківка Ірина Петрик проживає в мікрорайоні Пасічна. Каже, найкраще було б витрати гроші на добудову нового моста до цього мікрорайону.

  “Мабуть, можна було якось краще розпорядитися. Якщо чесно, я не думаю, що уповноважена давати такі коментарі з приводу фінансів. Але я би, напевно, на щось інше потратила – на ремонти того ж самого мосту. Але я не мер, тому не можу сказати чітко”, – розповідає жінка.

  Журналісти Суспільного підрахували, що за витрачені на піар мера 70 мільйонів можна було б збудувати новий дитячий садок. На сайті ProZorro оприлюднили тендер на будівництво дошкільного закладу в мікрорайоні “Каскад”. Переможець тендеру у 2018-му році запропонував збудувати дошкільний заклад за 63 мільйони 316 тисяч гривень.

  (Visited 156 times, 1 visits today)
 • 180x150