Насалик судиться з НАЗК через декларації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ексміністр енергетики та вугільної промисловості України, кандидат на посаду міського голови Калуша Ігор Насалик подав позов щодо Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Насалик судиться з НАЗК через декларації

  Насалик оскаржив результати повної перевірки його декларацій за 2018 та 2019 роки, пише СТИК з посиланням на Інтерфакс вибори.

  Серед вимог позову – визнати протиправними та скасувати довідки НАЗК від 11.09.2020 року про результати проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 та 2019 рік, поданої Насаликом Ігорем Степановичем”, – йдеться в повідомленні прес-служби ОАСК у понеділок.

  Суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

  Як повідомлялося, детективи НАБУ 9 липня 2019 року  повідомили про підозру Насалику щодо внесення до електронних декларацій неправдивих відомостей. Насалик вважає дане повідомлення безпідставним.

  7 серпня 2019 року детективи НАБУ прийняли рішення про завершення досудового розслідування і відкриття матеріалів у кримінальному провадженні. Розслідування встановило, що у 2014 році Насалик отримав у позику $1,249 млн від фізичної особи. Проте, порушуючи вимоги закону України “Про запобігання корупції”, чиновник не зазначив цю інформацію в щорічних деклараціях.

  Дії ексміністр кваліфіковано за ст. 366-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 2500 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на термін від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або провадити певну діяльність на строк до трьох років.

  (Visited 65 times, 1 visits today)
 • 180x150