Після перемоги родини Микитася на тендері Енергоатому топменеджер обзавівся нерухомістю в його ЖК — «Схеми»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Родина топменеджера Енергоатому Ігоря Орлова стала власником трьох квартир у столичних житлових комплексах, зведених компанією з орбіти колишнього народного депутата Максима Микитася.

  Після перемоги родини Микитася на тендері Енергоатому топменеджер обзавівся нерухомістю в його ЖК | UA.NEWS

  Це сталося після того, як фірма дружини Микитася отримала від Енергоатому мільярдний державний контракт.

  Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу UA:Перший).

  У розпорядженні журналістів опинилася закрита ухвала Вищого антикорупційного суду, в якій йдеться про те, що високопосадовець Енергоатому Ігор Орлов, за даними детективів НАБУ, у 2018 році отримав від Максима Микитася 5 мільйонів гривень та три квартири у Києві.

  Зокрема, від підконтрольної колишньому парламентарю «Фінансової компанії «Житло-Капітал» Орлов, його дружина Наталія та матір Олександра з 2017-го по 2019-й роки отримали майнові права на об’єкти на той час незавершеного будівництва, на квартири у ЖК «Сонячна Рів’єра» та ЖК «Верховина».

  Намагаючись приховати походження трьох мільйонів гривень та якось обґрунтувати законність придбання нерухомості, за даними слідства, Орлов оформив їх як дохід — подарунок від батька.

  В чому корупція?

  Все це сталося після того, як у 2017 році на тендері з відбору генпідрядника будівництва Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива перемогла компанія «БК «Укрбудмонтаж».

  На той час єдиною її власницею була Наталія Микитась — дружина народного депутата VIII скликання Максима, колишнього президента корпорації «Укрбуд». Саме його фірма тоді звела згадані ЖК «Сонячна Рів’єра» та «Верховина».

  Безпосереднім замовником будівництва сховища, підкреслюють журналісти, є відокремлений підрозділ у складі Енергоатому — «Атомпроектінжиніринг», у якому Ігор Орлов обіймає посаду директора з питань нових ядерних установок.

  Таким чином, за версією офіційного слідства, високопосадовець «Енергоатому» Орлов був особисто зацікавлений в тому, щоб будівництво Централізованого сховища проводила саме фірма родини Микитася. Підозрюють, що чиновник міг отримати «неправомірну вигоду», діючи в інтересах ексдепутата.

  А що кажуть в НАБУ?

  Там у відповідь на запит «Схем» підтвердили, що розслідують можливі зловживання під час будівництва сховища, однак від детальних коментарів у справі — відмовилися.

  Наразі вони вивчають закупівлі устаткування, яке закуповувалося упродовж 2017-2019 років, що могло бути придбане за незаконно завищеними у півтора-два рази цінами. Про підозрюваних, кажуть, говорити зарано, тому що «слідство почалося не так давно».

  А Орлов що?

  Журналісти виявили, що раніше він працював помічником на громадських засадах депутата Максима Микитася.

  У коментарі «Схемам» Орлов підтвердив, що його родина володіє квартирами у згаданих житлових комплексах, але заперечив, що отримав нерухомість як «неправомірну вигоду».

  На запитання, чи зустрічався він із Микитасем до та після того, як генпідрядником будівництва сховища стала компанія його дружини Орлов зазначив: «Я не часто зустрічався. Це ніяк не позначається на тому, що Микитась і дружина там були власниками».

  Микитась теж спростовує?

  Зараз він перебуває у СІЗО — йому інкримінують махінації із житлом Національної гвардії на понад 80 мільйонів гривень. Він звинувачення заперечує.

  Через адвоката Микитася журналісти передали йому прохання про коментар, але відповіді на момент публікації не отримали.

  Чому це важливо?

  Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька АЕС вимушені відправляти відпрацьоване ядерне паливо у Росію на тимчасове зберігання. Щорічно, за даними Енергоатому, Україна платить Росії за це 150-200 мільйонів доларів. На початку 2000-х українська влада вирішила побудувати власне Централізоване сховище. Лише у 2017 році Енергоатом почав будівництво, але введення в експлуатацію постійно переноситься.

  На тендері з відбору генпідрядника будівництва перемогла компанія «Укрбудмонтаж», яка належала на той час Наталії Микитась.

  На початку 2020 року Енергоатом оголосив новий тендер — на роботи з завершення будівництва — на 656 мільйонів гривень. Але відкриті торги так і не відбулися, бо Антимонопольний комітет виявив змову між «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж».

  (Visited 69 times, 1 visits today)
 • 180x150