Саакашвілі та Буславець лобіюють підвищення тарифів на електрику в інтересах Ахметова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Очільниця Міненерго Ольга Буславець ініціює зростання доходів обленерго, що може збільшити тарифи на електроенергію. Про це повідомляє програма “Схеми” Радіо Свобода.

  Журналісти повідомляють, що Ольга Буславець і Саакашвілі лобіюють підвищення тарифів в інтересах Ахметова – Колумніст

  У розпорядженні журналістів опинився лист за підписом Буславець від 28 вересня на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в якому вона просить надати доручення незалежному органу – Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – переглянути затверджені у серпні «ставки дохідності» на «стару» базу активів для операторів систем розподілу електроенергії (обленерго). Цим листом пропонувалося відкоригувати рішення НКРЕКП, яка прийняла ставку доходності 3% на стару (переоцінену) базу активів.

  Минулого тижня у Вінниці на засіданні Нацради реформ, тво міністра енергетики Буславець зізналася, що пропонувала встановити доходність на стару (переоцінену) базу активів на рівні показника середньозваженої вартості капіталу WACC обленерго. На сьогодні це біля 16%. Зрештою у ході засідання Буславець запропонувала збільшення від 3% до 5% (відео внизу).

  За оцінками “Наших Грошей”, початкова пропозиція Буславець означала зібрати із споживачів щорічно додатково на 39 млрд грн більше у порівнянні із тим, що було затверджено регулятором НКРЕКП. У той час, як друга пропозиція означала підвищення тарифів задля додаткових 6-7 млрд грн у рік.

  Голова Нацкомісії Валерій Тарасюк повідомив, що розцінює дії т.в.о. міністра Буславець як «тиск на НКРЕКП».

  Після засідання Нацради реформ керівник Офісу простих рішень Міхеіл Саакашвілі написав у фейсбук, що пропонує збільшити дохідність на стару базу активів із 3% до 6%. Таке збільшення означає додатковий прибуток обленерго у розмірі понад 10 млрд грн, для чого необхідно буде підвищити тарифи на електроенергію для кінцевих споживачів.

  Нагадаємо, у серпні 2020 року Саакашвілі публічно вихваляв формулу Роттердам+, називаючи її вигідною, хоча у 2017 році називав Роттердам+ «корупційною схемою». У травні 2020 року Саакашвілі висловлювався на захист «зелених» тарифів, які в Україні є найвищими у Європі.

  Останніми місяцями Саакашвілі є постійним гостем телеканалів «Україна 24», ТРК «Україна» та програми «Свобода Слова Савіка Шустера», які належать Рінату Ахметову.

  У РАБ-тарифах, у формулі Роттердам+ та «зелених» тарифах основним бенефіціаром є компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Після минулорічного придбання «Київобленерго» та «Одесаобленерго» найбільшим власником обленерго в Україні є компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Іншими власниками обленерго є брати Суркіси, Костянтин Григоришин, Сергій Льовочкін, Юрій Бойко, Ігор Коломойський та бізнес-група VS Energy росіян Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводина.

  Ольга Буславець до призначення тво міністра працювала у міністерстві енергетики і була однієї із тих, хто погоджував формулу Роттердам+. У травні в уряді заявили про можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення.

  (Visited 66 times, 1 visits today)
 • 180x150