Суд виправдав обвинуваченого у хабарництві заступника начальника львівської колонії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд визнав невинуватим посадовця колонії у хабарництві через брак доказів.

  Суд виправдав обвинуваченого у хабарництві заступника начальника львівської колонії - ZAXID.NET

  Шевченківський районний суд Львова визнав недоведеним вимагання неправомірної вигоди заступником начальника Личаківської виправної колонії №30. Посадовця затримали на хабарі 1 тис. доларів ще у червні 2015 року. Гроші керівник колонії начебто вимагав за пом’якшення покарання для засудженого.

  Як повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 1 жовтня цього року, один із в’язнів в суді розповів, що 9 червня 2015 року підсудний вимагав у нього 1000 доларів за сприяння в умовно-достроковому звільненні від відбування покарання. Про це він повідомив по телефону своєму двоюрідному брату. Наступного дня посадовець зустрівся з братом і сказав, що засідання комісії, яка вирішуватиме питання дострокового звільнення, відбудеться 11 червня. Брат «з розмови зрозумів, що треба гроші. Подумав, що це неправильно, і цього ж дня пішов писати заяву в прокуратуру», передає СТИК .

  12 червня родич засудженого знову зустрівся із заступником начальника колонії в його кабінеті і дізнався, що брат успішно пройшов комісію. На запитання, куди покласти гроші, посадовець відкрив шухляду столу і відвідувач поклав туди 1000 доларів. Після цього зайшли працівники СБУ і провели затримання.

  У суді посадовець запевняв, що він не міг жодним чином впливати на рішення комісії і ніяких грошей у засудженого та його брата не вимагав. А як йому поклали хабар до шухляди не бачив, оскільки у той момент повернувся спиною.

  Суд поставився критично до свідчень в’язня про вимагання хабара, оскільки їх неможливо було перевірити. Його брат дав покази, що під час розмови з ним посадовець гроші не вимагав і суми не називав, а про необхідність передати гроші він по суті дізнався від родича. Тому вину посадовця саме у вимаганні хабара було визнано недоведеною.

  Суд визнав заступника начальника колонії невинуватим у хабарництві – ч.3 ст.368 КК України.

  Натомість суд визнав посадовця винуватим у більш м’якому злочині – ч.2 ст.369-2 (Зловживання впливом) КК України, але звільнив від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням терміну давності. Для нетяжкого злочину строк давності становить п’ять років. За рішенням суду, чоловікові повернули внесену ним заставу у розмірі понад 97 тис. грн.

  Як повідомлялося, у червні 2015 року cпівробітники СБУ Львівщини спільно з прокуратурою та внутрішньою безпекою Державної пенітенціарної служби затримали «на гарячому» одного з керівників Личаківської виправної колонії (№30) у Львові. Посадовець вимагав $1000 за пом’якшення покарання для засудженого.

   

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150