Прикарпатський депутат отримав «повеневу» компенсацію та придбав нове авто

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Ланчинській ОТГ на Надвірнянщині 106 мешканців отримали матеріальну допомогу як компенсацію за завдані повінню збитки.

  Прикарпатський депутат-свободівець, який наче б то постраждав від повені, отримав компенсацію та придбав нове авто

  Стихія справді завдала селу значної шкоди – знищила дороги, будинки на угіддя. Втім, місцеві мешканці обурюються несправедливим розподілом повеневих коштів. Кажуть, що комісія, яка перевіряла завдані стихією пошкодження, проігнорувала заяви дійсно потерпілих від повені, а виплати отримали родичі місцевих чиновників та депутатів.

  Бурхливу дискусію у соцмержах викликало прізвище у списках отримувачів допомоги Михайла Іваночка – депутата Івано-Франківської обласної ради від парії “Свобода”, який мешкає у Ланчині. У списку вказано, що будинок Іваночка підпадає під третю категорію потерпілих від повені, тобто він отримав 20 тисяч гривень компенсації.

  Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 1
  Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 3
  Будинок Михайла Іваночка, за який він отримав компенсацію

  Місцевих мешканців обурила ситуація, оскільки будинок насправді не постраждав, та й сім’я Іваночка в ньому не живе, а компенсацію він отримав, бо є депутатом облради, а його дружина – депутатом Ланчинської селищної ради.

  Сам Іваночко у коментарях підтвердив, що у будинку не живе, бо переселитися у будинок йому начебто завадила… саме повінь.

  Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 5

  Цікаво, що будинок, в якому справді живе депутат, він не задекларував. Хоча за законодавством декларуванню підлягає не лише та нерухомість, яка перебуває у власності, а й у користуванні. Якщо вірити е-декларації Іваночка, він володіє лише одним будинком і чотирьома земельними ділянками.

  Так само Іваночко не задекларував новий автомобіль “Subaru Outback” 2014 року випуску, який відповідно до реєстру МВС, з’явився у нього 4 серпня цього року. Ринкова ціна такого авто, за даними спеціалізованих сайтів, становить 350-550  тисяч гривень

  Депутат облради Михайло Іваночко отримав компенсацію за повінь і купив "Subaru" 7

  Якщо вартість автомобіля перевищує 105 100 грн, депутат  протягом 10 днів  мав подати декларацію про зміни в майновому стані і задекларувати придбане майно.

  Як стало відомо КУРСу, авто Іваночка оцінили всього у 75 432 гривні. Тому у декларації чиновника він не з’явився

  За е-декларацією, Михайло Іваночко у 2019 році він заробив 50 687 гривень, працюючи директором МПП “Ікопласт”, члени сім’ї задекларували майже – 124 тисячі гривень.

  Навіть якщо припустити, що такий автомобіль Іваночко справді придбав за 75 тисяч гривень, то виходить, що більш, як половину річного заробітку сім’ї витратив на автомобіль.

  До слова, Іваночко вже був притягнутий до відповідальності за корупційне адмінпорушення у 2015 році. Надвірнянський районний суд визнав його винним за те, що він не вказав, працюючи на посаді голови Надвірнянської райдержадміністрації те, у своїй, декларації що у його власності знаходиться половина котельні, в якій він у 2014 році здійснив реконструкцію, добудувавши більше 100 кв. м. комерційного призначення. Апеляцію Іваночко не подавав.

  На місцевих виборах 2020 Михайло Іваночко знову балотується до обласної ради від ВО “Свобода”.

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150