Втричі більше, ніж партія: кандидатка в мери Києва Верещук витратила на агітацію більш ніж 22 млн грн, – Чесно

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Київська територіальна виборча комісія опублікувала частину проміжних фінансових звітів кандидатів. Виборчий фонд кандидатки від партії “Слуга народу” Ірини Верещук на 100% профінансувала місцева партійна організація.
  Український формат» – U.P.M.P

  Про це повідомляє “Чесно“.

  “Кампанію  Верещук повністю оплатила Київська міська партійна організація “Слуги народу” зі свого рахунку. У проміжному звіті зазначено більш ніж 25 млн грн. У свою чергу київський осередок декларує у звіті понад 6,7 млн грн, що є його власними грошима. Тож обидва виборчі фонди профінансували коштами партії, походження яких не відоме. Про внески на поточні партійні рахунки “Слуга народу” звітуватиме вже після виборів”, – йдеться у повідомленні.

  “Чесно” зазначає, що наразі на агітацію Верещук витрачено трохи більш ніж 22 млн. Левова частка припадає на оплату ефірного часу на телебаченні – 14,7 млн. Вартість зовнішньої реклами кандидатки від початку виборчої кампанії перевищила 5,6 млн. За рекламу в інтернеті, відповідно до звіту, сплатили майже 1,3 млн, з них у Facebook – 784 тис. грн. Також друкували агітаційні листівки, виготовляли брендовані захисні маски та силіконові браслети.

  На розповсюдження друкованої продукції з виборчого фонду Верещук не витрачено жодної копійки, хоча агітаційні листівки роздавали з рук у руки. Це могли бути волонтери, або оплату цих послуг могли здійснити з рахунку осередку, або ж заплатити готівкою, яка поза виборчим фондом. “Чесно” моніторив, як працюють агітатори в Києві. Роздавачі листівок зізнавалися журналістам, що їм платять 500 грн на день на руки.

  “Примітно й те, що за виготовлення відеороликів з виборчого фонду кандидатки теж не платили. Найбільша стаття видатків з рахунку осередку – майже 5,3 млн на зовнішню рекламу та рекламу в ліфтах”, –  йдеться у повідомленні.

  Також у звіті є витрати в розмірі 540 тис. грн на друк агітаційних матеріалів і значно скромніші порівняно з “пані мер” оплати зовнішньої реклами, ефірів на телебаченні тощо.

  (Visited 159 times, 1 visits today)
 • 180x150