Чернівецькі освітяни повторно замовили маски з порушенням тендерного законодавства у місцевої підприємиці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Управління освітою Чернівецької міської ради 22 жовтня уклало договір із приватною підприємицею Майї Зазубек із порушенням законодавства.

  Опубліковано список адрес, де можна використати медичні маски та рукавички - новини Києва - 112 Україна

  За  договорами замовили  9,6 тис. багаторазових медичних масок, ціна одного дорівнює 15 грн. Детальніше управління освітою вже проводило аналогічну  закупівлю , а також також була призначена Майя Зазубек.

  Тоді « Наші гроші. Львів »визначили, що товар замовили для спеціальної спрощеної процедури для подолання пандемій COVID-19. Така процедура передбачає закупівлі за прямими договорами, без проведення конкурсу. Проте багаторазові маски відсутні у переліку відповідних постанов Кабміну, передається СТИК .

  «Постановою Кабінету Міністрів України визначено виключний перелік товарів і послуг, які можна закуповувати за спрощеною процедурою без проведення тендерних закупівель», − пояснював фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько.

  Оскільки сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, то управління освіти мало б оголосити конкурентну допорогову закупівлю. У ній може взяти участь не лише один учасник, а така процедура триває до 14 днів.

  Микола Проданюк, який є контактною особою замовника, пояснив, що попередню закупівлю скасували, а зараз в управлінні існує нагальна потреба в масках. Крім того, у зв’язку з місцевими виборами, які будуть відбуватись 25 жовтня, потрібно забезпечити членів ЦВК засобами індивідуального захисту.

  Також Микола Проданюк не вважає, що нову закупівлю перевірили з порушеннями, оскільки в постанові Кабміну, відповідно до його трактування, зазначені різні види масок. Однак аналітик «Центр громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов пояснює, що за встановлення можна купити лише хірургічних та повнолітніх масок, а тому товар, який закупив управління освіти, знову придбаний із порушенням.

  Майя Зазубек зареєстрована в Сторожинецькому районі Чернівецької області. Основною діяльністю підприємників є торгівля в неспеціалізованих магазинах. Окрім замовлення від управління освіти, Зазубек підписав ще дві години з Магальською сільською землею на 50 тис. грн.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150