Слідчий поліції втратив посаду, бо хотів $4500 за угоду з прокурором

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Шевченківський райсуд Чернівців оштрафував колишнього співробітника поліції на 25 500 гривень за зловживання впливом.

  За хабар у 0,5 млн грн затримано керівника Держгеокадастру Сумської області — АГРОПОЛІТ

  Про це повідомляє «Судовий репортер», з посиланням на вирок суду.

  31 травня 2018 року дівчину затримали за збут амфетаміну та помістили до ізолятора тимчасового тримання. Її мати була на заробітках в Італії і спілкувалася зі слідчим по телефону, розпитувала про справу. На початку червня жінка повернулась в Україну. У присутності дочки слідчий повідомив матері, що від державного захисника треба відмовитися і укласти договір із адвокатом, якого він пропонує, бо тільки він зможе домовитися із прокурором про покарання, не пов’язане із позбавленням волі. Коли дівчина з матір’ю прибули до адвоката, то там їх уже чекав і слідчий і вони в його присутності підписали договір з адвокатом. Дівчина вийшла перша, а мати залишились ще поговорити, а коли вийшла, то сказала, що за умовне покарання треба віддати «суму чверті їх квартири». Після цього слідчий неодноразово приїздив до матері дівчини поговорити, казав збирати документи, які будуть пом’якшуючими обставинами. Оскільки мама не розповідала про бесіди зі слідчим, то дівчина залишила в місці їх зустрічі диктофон і дізналась, що слідчий хоче 10 тисяч доларів хабара для передачі прокурору, інакше вона сяде на 6 років. Після цього дівчина звернулась із заявою у прокуратуру.

  Далі слідчий вже спілкувався із дівчиною особисто і повідомив, що за укладення з прокурором угоди про визнання винуватості треба дати 4500 доларів. У подальшому дівчина дала йому гроші, мічені «світлячком».

  Слідчого затримали, він почав скаржитися на стан здоров’я. Викликали швидку і лікарі підтвердили, що чоловік симулює.

  У суді обвинувачений все визнав. Пояснив, що коли зрозумів, що дівчина може отримати умовний вирок, то вирішив посприяти в одержанні неправомірної вигоди. Розкаявся і просив врахувати, що має на утриманні малолітню дитину. Суд побачив документи, що дитина обвинуваченого тяжко хворіє.

  Прокурор, для якого начебто брались гроші, дав показання як свідок і нібито виявився ні при чому. Він сам підготував проєкт угоди про визнання винуватості й показав слідчому та сказав, щоб підозрювана з адвокатом прийшли на її підписання. Дізнавшись про затримання слідчого на хабарі, прокурор того ж дня уклав з дівчиною угоду.

  Суд визнав колишнього слідчого поліції винним за ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом) і оштрафував на 25 500 грн. Чоловік працював у правоохоронних органах з 2007 року, а сьогодні звільнений.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150