Вимагав хабар за перемогу у тендері: засуджено чиновника з управління освіти Чернівецької міськради

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колегія суддів Чернівецького апеляційного суду скасувала виправдувальний вирок Шевченківського районного суду м. Чернівці начальнику групи централізованого господарського обслуговування управління освіти Чернівецької міськради та ухвалила новий, яким визнала його винним в одержанні хабаря. 

  У Чернівцях один суд виправдав чиновника управління освіти Чернівців, якого звинувачували у хабарництві, а інший засудив чиновницю за вимагання хабара з популярної мережі аптек. Прокуратура оскаржить перший вирок | Всі новини Буковини

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на пресслужбу Чернівецького апеляційного суду.

  Суд встановив, що протягом грудня 2016 р. – березня 2017 р., чиновник очолював комісію з визначення переможців тендерів, оголошених через систему електронних торгів «ProZorro». У телефонних розмовах та під час особистих зустрічей він примушував підприємця передати йому кошти в розмірі, що дорівнювали 10% від загальної суми кошторисів по договорам, укладеним між управлінням освіти та приватною фірмою. Ці гроші він вимагав в якості обов’язкової умови для виграшу в конкурсах, оголошених управлінням освіти ЧМР, та за таке сприяння у подальших закупівлях.

  Власник фірми, розуміючи, що він, в разі відмови у наданні неправомірної вигоди працівнику управління освіти, не матиме можливості надалі брати участь у тендерах, для захисту своїх прав звернувся до правоохоронних органів.

  Посадовця затримали у його ж автомобілі під час отримання другої частини коштів. Всього підприємець передав йому 50 000 грн.

  Підозрюваний свою вину не визнав, проте вона була повністю підтверджена доказами, дослідженими під час апеляційного розгляду справи.

  Чернівецький апеляційний суд призначив обвинуваченому покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна, окрім житла. Також цим вироком обвинуваченого позбавили права протягом 3 років займати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків в органах державної влади та місцевого самоврядування.

  Чиновника взяли під варту у залі суду.

   

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150