В реставрацію даху колишнього монастиря капуцинів в Олесько вкладуть понад 19 мільйонів до кінця року

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямує 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів в смт. Олесько Буського району. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд».

  У реставрацію даху монастиря капуцинів в Олеську вкладуть понад 19 млн грн

  За ці кошти в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист та проведуть електрику. Роботи завершать до кінця цього року, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Речник галереї Василь Мицько пояснює, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими.

  «Тодішнє перекриття було тимчасове, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття – недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все зразу серйозно», − зазначає Мицько.

  За його словами, підрядник залучив максимальну кількість працівників та розширив робочі графіки для якісного відновлення покрівлі.

  Колишній монастир капуцинів збудований у XVIII столітті, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національного галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур. Тут розташовані цінні експонати, зокрема лише два з них, за словами гендиректора галереї Тараса Возняка, коштують по 5 млн доларів.

  Наразі покрівля комплексу – аварійна. На початку січня цього року частина даху костелу капуцинів обвалилася, хоча ні люди, ні експонати не постраждали. Тоді будівлю накрили плівкою для захисту від снігу та води, а Львівська облдержадміністрація пообіцяла вже в березні почати реставрацію покрівлі.

  Через тодішній обвал даху між галереєю мистецтв та Львівською ОДА виник конфлікт. Чиновників звинуватили в тому, що вони вже більше десяти років не передають пам’ятку в управління Міністерства культури, відтак воно не може фінансувати реставраційні роботи. Водночас у Львівській ОДА відповіли, що охоронний договір зобов’язував Львівську галерею мистецтв утримувати пам’ятку в належному стані, зокрема й реставрувати її.

  Речник Львівської галереї мистецтв Василь Мицько розповідає, що всередині липня цього року галерея отримала на баланс декілька замків, зокрема й монастир капуцинів. Львівська облдержадміністрація розпочала процес передачі будівель ще в березні 2019 року, однак процес загальмували через реорганізацію структури в Міністерстві культури.

  На поточних торгах конкурентами переможця були ТОВ «Ю.М.Захід-Дах» та ТОВ «Будінжиніринг груп». Остання компанія не завантажила жодних документів на торги та не знижувала своєї ціни під час аукціону. Фірми «Спецавтогідробуд» та «Ю.М.Захід-Дах» зменшили свої пропозиції на 97 тис. грн, однак ціна переможця була на 38 тис. грн дешевшою.

  Підприємство «Спецавтогідробуд» зареєстроване 2010 року в Стрию на Львівщині. Його власником є місцевий мешканець Леон Урумян. Йому також належить низка компаній, зокрема будівельне ПП «Мостобудівельне управління №1» та компанія з продажу транспорту ПП «МБУ Постач».

  Протягом 2019-2020 років фірма «Спецавтогідробуд» отримала державних замовлень на 75 млн грн, враховуючи поточну угоду. Компанія також виготовила науково-проєктну документацію на поточну реставрацію комплексу капуцинів за 280 тис. грн.

  Серед найбільших замовлень підприємства – реконструкція шляхопроводу над залізничною колією в Житомирській області за 30 млн грн, ремонт «Дирекції будинку державних художніх колективів» у Києві за 8,2 млн грн та реставрація підвалу цієї установи за 7,9 млн грн.

  (Visited 68 times, 1 visits today)
 • 180x150