Прикарпатські чиновники “ремонтували” на папері зруйновані стихією об’єкти (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Найбільше псевдоруйнувань – у Косівському районі.

  Дуже вигідна стихія. Повінь, що накрила Прикарпаття у червні цього року, зруйнувала не ті об’єкти, які “ремонтували” місцеві чиновники. Принаймні такі висновки зробили в СБУ після перевірки. З’ясувалося, що гроші держава виділяла на відновлення непошкоджених мостів і будинків. А вартість ремонту інших – завищена в сотні разів, пише СТИК з посиланням на Подробиці.

  Хто заробляв на біді? І чи будуть вони покарані?

  Руйнівна червнева повінь на Прикарпатті. Понівечені будинки, дороги, мости… Збитків тоді нарахували щонайменше на два з половиною мільярди гривень. Та навіть з огляду на масштаб негоди, остаточні списки пошкоджених об’єктів і суми на компенсацію виявилися надзвичайними. А згодом з’ясували – до переліку потрапило й те, що вода взагалі не зачепила.

  Марія Римар, прессекретар управління СБУ в Івано-Франківській області:

  Посадовці органів місцевого самоврядування Косівського та Галицького районів вносили недостовірні відомості до переліку об’єктів, які потребують ремонту та відновлення.

  Найбільше псевдоруйнувань – у Косівському районі. У Райдержадміністрації кажуть: всі акти обстежень складали сільські ради.

  Юрій Лук’янович, житель села Соколівка:

  Це ми своїми силами зійшлися, бо тут було весілля намічалося і треба було сюди перевозити, то ми стали, і зробили, і все. А кого чекати?

  Тож міст зі списку на фінансування нині забрали. Схожа ситуація і з рештою переправ.

  Це один з чотирьох мостів, які пошкодила повінь. Фахівці оцінили його ремонт в 4 мільйони гривень. Та після втручання правоохоронних органів ціна впала до 128 тисяч.

  Так із заявлених майже 37 мільйонів – кошторис “здувся” до одного. Голова сільської ради запевняє: він тут ні до чого, і киває на приватну фірму, яка складала кошторис.

  Василь Стефурак, сільський голова Соколівки:

  Ми подали акти обстеження, там писало чітко і ясно: пошкодження перил. Моя – механічна, що я не дивився на вартість, бо мені не було інтересно, що він коштує.

  У фірмі, яка оцінювала збитки, кажуть: безкоштовно зробили оцінку. Орієнтувались у сумах на акти сільрад.

  Володимир Кавінський, директор компанії:

  Ми не обстежували ці мости, тому що фізично ми просто не встигали. В актах обстеження були вказані параметри тих мостів – ширина, висота, і фактично їх стан. Там було вказано, що він зруйновний повністю.

  Перш ніж передати документи рай адміністрації, їх підписує сільський голова, – кажуть оцінювачі. І жодних зауважень щодо сум – не було. Перевірки ж наслідків червневої стихії досі тривають. І не лише щодо об’єктів інфраструктури, а й приватних господарств.

  Петро Іванишин, голова Косівської районної державної адміністрації:

  Було три категорії: перша, друга, третя. За першу держава відшкодовувала – це коли будинок зруйнований 300 тисяч. У нас було близько 20-25 випадків першої категорії, коли працівник адміністрації вийшли на місце, щоб пересвідчитися, то першої категорії у нас було всього-на-всього чотири.

  Суми компенсацій лише в Косівському районі вже зменшилися вдвічі. І оскільки кошториси встигли переробити, нікого не покарали. Утім, в СБУ кажуть: перевірятимуть і далі.

  Відеопрогравач

  (Visited 50 times, 1 visits today)
 • 180x150