Компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл» отримала 1,73 млрд грн на ремонти доріг у Львівській області в рамках урядової програми, яка частково фінансується з коштів так званого «ковідного» фонду. Цей фонд був акумульований для боротьби та запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19.
Нагадаємо, 1 липня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив постанову №539 «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення». Постановою було розписано 35 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусної інфекцією COVID-19 на понад 300 об’єктів дорожньої інфраструктури. 28 жовтня в Постанову були внесені деякі зміни і загальну суму зменшили до 33,72 млрд грн.
У Львівській області, за новою редакцією Постанови, не будуть виділені кошти з фонду на раніше запланований ремонт трас Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква та Т-14-17 Куровичі – Рогатин. На ці об’єкти планували віддати 150 млн грн. Ще 13 млн грн – на влаштування елементів системи моніторингу за станом доріг на трачі Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів.
Із загальної суми контрактів, що складає 1,95 млрд грн, з «ковідного» фонду буде витрачено 689,75 млн грн.
Кошти на ремонти доріг у Львівській області:
Дорога | Підрядник | Передбачено з фонду*, млн грн | Вартість підряду**, млн грн |
Т-14-02 Східниця – Пісочна, км 16 + 100 – км 21 + 700 | Автомагістраль-Південь | 99,75 | 224,79 |
Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, км 97 + 863 – км 123 + 370 | Онур Конструкціон Інтернешнл | 100 | 975,85 |
Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, км 44 + 747 – км 52 + 960 | Онур Конструкціон Інтернешнл | 100 | 287,5 |
Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, км 10 + 200 – км 72 + 757 | Онур Конструкціон Інтернешнл | 390 | 463,2 |
689,75 | 1951,34 |
*Зі змінами в Постанові №539 від 28.10.2020 року
**Різниця зумовлена фінансуванням також із інших джерел державного бюджету
ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» є одним з найбільших підрядників з ремонтів доріг на Львівщини. Фірма належить громадянам Туреччини Онуру та Іхсану Четінджевізам, а також львів’янинові Олегові Фаріону.
З початку поточного року фірма отримала державних підрядів на загальну суму 11,58 млрд грн, з них майже 11 млрд грн – у Львівській області.
Також відома на дорогах області «Автомагістраль-Південь» виконає лише один ремонт траси Т-14-02 Східниця – Пісочна за 224, 79 млн грн. Це підприємство зареєстроване в Одесі, а його бенефіціарами зазначено Валерія Короткова та Олега. За інформацією сайту «Наші гроші», фірму «Автомагістраль-Південь» контролює бізнесмен Олександр Бойко.
Нині компанія є засновником Національної асоціації дорожників України та належить до так званого «картелю» автопідрядників. Ці компанії та низка інших членів Національної асоціації дорожників України (НАДУ) отримують переважну більшість держзамовлень від Укравтодору.