На митницях і в міграційній службі викрили масштабну схему з підробки паспортів, – СБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Контррозвідники Служби безпеки України викрили масштабну схему незаконної легалізації в Україні громадян СНД, у тому числі РФ, жителів ОРДЛО, ПМР та деяких країн з підвищеною терористичною загрозою для подальшого переправлення в ЄС.

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на пресслужбу СБУ.

  За інформацією слідства, до протиправних дій причетні працівники державної міграційної та інших контролюючих служб, представники органів місцевого самоврядування та їхні спільники у Чернівецькій, Вінницькій областях та у Республіці Молдова.

  Зокрема було встановлено, що схема “працювала” за двома напрямками. За першим ‒ іноземці надавали зловмисників копії своїх документів. На їх основі “клієнтам” під приводом втрати паспорта у Молдові ділки виготовляли підроблені дублікати молдовських паспортів. До документів вносились фіктивні відомості про нібито народження особи в Україні. Потім дублікати організатори передавали “своїм” працівникам українських ЦНАПів, які реєстрували іноземців в одному з українських міст і виготовляли їм паспорти громадян нашої держави. Коштувала така “послуга” 3-5 тисяч євро і тривала від 2 до 4 місяців.

  Другий механізм легалізації іноземців проходив через оформлення іноземного паспорта громадянина України. Він видавався на підставі підробленого українського паспорта старого зразка, в якому переклеювали реальне фото іноземця у документі із чужими установчими даними.

  Під час першого етапу спецоперації правоохоронці провели 26 обшуків у міграційній службі, митних органах Чернівецької області та Молдови. Слідчі дії також відбувались за місцем роботи і проживання встановлених спільників посадовців. Виявлено та вилучено майже 150 підроблених паспортів. У результаті 50 особам скасовано українське громадянство як незаконно набуте.

  На другому етапі правоохоронці провели одночасно шість обшуків, у тому числі в підрозділах ДМС України у Вінниці, під час яких виявили додаткові матеріали, що підтверджують причетність фігурантів до протиправної діяльності. Зокрема, вилучено раніше виготовлені фіктивні документи, списки незаконно легалізованих в Україні та переправлених у країни ЄС іноземців.

  У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, розпочатого слідчими СБ України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150