Чи Львів переплатив за швидкі тести для виявлення коронавірусу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Управління охорони здоров’я Львівської міської ради 23 листопада купило швидких тестів для виявлення коронавірусу за 2,4 млн грн.

  Як потрібно використовувати швидкі тести на виявлення коронавірусної інфекції | Закарпатська обласна державна адміністрація

  Один тест коштуватиме 240 гривень, однак народний депутат Олег Синютка стверджує, що тести можна купити по 170 гривень і що «різниця у 700 тисяч гривень опиниться у чиїсь приватній кишені». Чи це справді так?

  Які тести купив Львів

  Львів купив тести Panbio COVID-19 Ag виробництва компанії Abbott. Це відома американська фармацевтична корпорація.

  Натомість Олег Синютка говорить про швидкі тести на IgG/IgM до вірусу COVID-19 INCP-402. Їхнім виробником є Hangzhou AllTest Biotech Co., Ltd – Китай.

  Тести відрізняються не лише країною-виробником, а й принципом роботи. Закуплені містом тести – для виявлення коронавірусу на основі антигену, їх роблять за допомогою мазка із носоглотки.

  Натомість тести, вказані Олегом Синюткою, – за допомогою аналізу крові. Про це «Наші гроші. Львів» дізнались, коли зателефонували до компанії, яка їх продає і яку вказав нардеп.

  В ТОВ «Окіра» нам повідомили, що також мають тести на антиген, однак вони коштують значно дорожче – 300 гривень в роздріб.

  Тести на антиген – це новий вид тестування на коронавірус, їх почали використовувати восени і вони вирізняються високою достовірністю.

  Про ціну

  У попередній публікації ми повідомили, що закуплені містом тести компанії Abbott на Prozorro раніше купували хіба в Маріуполі – по 256,5 грн. Дорожча ціна, ймовірно, зумовлена маленькою поставкою.

  Водночас на сайті UNICEF орієнтовною ціною упаковки цих тестів вказана ціна в 125 доларів, тобто 5 доларів (приблизно 140 грн) за один тест.

  Як пояснює Михайло Манасович, директор ТОВ «Лабсвіт», яке є ексклюзивним представником Abbott в Україні, ціна за один тест – 285 грн, а на велику партію можна отримати знижку 20%. На ціну впливає низка факторів, наприклад, доставка. «Доставка літаком – 52 тисячі доларів, банківські послуги – ще 2 тисячі доларів, в упаковці на кожному тесті має бути наклейка українською мовою – це ще 25 центів на кожному тесті», – розповів він. Крім того, є націнка компанії, яка продає в Україні, приблизно 20-25%.

  «Я чув слова вашого міського голови про ці тести і мені сподобалось його порівняння продукції Abbott з іншими, що не можна порівнювати Мерседес і Запорожець. При їхній перевірці тести показували однакові з ПЛР результати», – розказав Михайло Манасович.

  P.S. У компанії «Медкосвісс», яка продала тести ЛМР, відмовилися коментувати закупівлю і ціноутворення без запиту.

  (Visited 41 times, 1 visits today)
 • 180x150