За доведення до спроби самогубства та хабарі судитимуть підполковника військкомату

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До суду направлено обвинувальний акт відносно підполковника, одного з колишніх керівників Хмельницького об’єднаного військового комісаріату.

  Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років

  Про це повідомляють на офіційному сайті Державного бюро розслідувань, передає СТИК.

  Зазначають, що досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець запропонував громадянину за 1 500 доларів США вплинути на членів медичної комісії військового комісаріату для визнання його непридатності до військової служби за станом здоров’я. 3 червня 2020 року слідчі ДБР провели ряд обшуків в одному із службових приміщень військкомату, під час яких були виявлені та вилучені одержані кошти в повному обсязі.

  «Крім того, в ході досудового розслідування стало відомо, що в період з липня 2018 по червень 2019 року підполковник, користуючись своїм службовим становищем та званням, систематично давав незаконні вказівки молодшому сержанту, який перебував на посаді водія. Згодом, на підставі цього між чоловіками виник конфлікт, в ході якого підлеглий отримав від посадовця численні погрози фізичної розправи щодо нього та його родини», – зазначають в ДБР.

  Додають, що перебуваючи під впливом психологічного насильства, молодший сержант вирішив покінчити життя самогубством. За допомогою канцелярського ножа він наніс собі численні різані рани, які відносяться до легких тілесних ушкоджень та спричинили короткочасний розлад здоров’я. Медики встигли врятувати військового.

  «Таким чином підполковник обвинувачується в обіцянці здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, застосуванні насильства щодо підлеглого, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану та доведенні особи до замаху на самогубство, вчиненому щодо особи, яка перебувала в іншій залежності від винуватого, та є наслідком систематичного приниження її людської гідності та систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства (ч. 2 ст. 369-2, ч. 4 ст. 426-1 та ч. 2 ст. 120 КК України)», – кажуть в ДБР.

  Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

  (Visited 24 times, 1 visits today)
 • 180x150