Села на Закарпатті заплатять 200 тис. грн тещі голови громади за декор до свят

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Полянська громада на Закарпатті в один день підписала договорів на послуги вартістю майже 200 тис. грн з тещою голови своєї громади Івана Дрогобецького.

  unnamed

  15 грудня в Prozorro опублікували звіти про чотири укладені договори на послуги підприємиці Йолани Міланової, три з яких на 49 950 грн, а ще один – на 49 990 грн. Такі суми дозволяють не проводити конкурентну процедуру, яка могла б залучити інших учасників, оскільки вартість угод не перевищує встановлений для цього поріг в 50 тис. грн., пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Три звіти на послуги зі святкового оформлення до новорічних та різдвяних свят були від Полянської сільради, її відділу освіти (комунальна установа) та Сусківської сільради. Четвертий – на «послуги з організації виставок, якмарок і конгресів» для Голубинської сільради.

  Села Поляна, Сусково і Голубине входять до так званої Полянської громади, головою якої є Іван Дрогобецький. А підприємиця Йолана Міланова є його тещею. Цю інформацію вона підтвердила «Наші гроші. Львів» під час телефонної розмови. Підприємиця не знає, в чому саме полягатимуть її послуги за цими договорами, вона хворіє, і порадила нам звертатись до «сільради».

  В усіх чотирьох випадках договори опубліковані не були. Віра Йовбак, бухгалтер Сусківської сільради, лише повідомила, що їхній договір підписував Іван Дрогобецький. Однак з рештою запитань скерувала до бухгалтера громади. Остання ні на дзвінки на мобільний, ні стаціонарний телефон не відповідала. Не вдалося додзвонитися і до голови громади. Керівник відділу освіти сільради Петро Лізанець, почувши запитання, сказав, що не може говорити, бо за кермом, пообіцяв передзвонити, однак так і не зробив цього.

  Якщо голова особисто підписує договори із тещою – це може бути конфліктом інтересом між його службовими повноваженнями та особистими інтересами. В попередніх випадках в договорах між Полянської сільрадою і Мілановою вказане його прізвище.

  Про постачальницю

  Йолана Міланова є серед власників ТОВ «Ведмежа», а також із Іваном Дрогобецьким – серед трійки засновників ГО «Футбольний клуб «Поляна».

  Із Полянською сільрадою та її комунальною організацією, відділом освіти, вона почала підписувати договори на початку цього року. Загалом із сільрадою було 15 договорів на майже 700 тис. грн, а з освітянами – 24 угоди на понад 940 тис. грн.

  Вона продавала широкий спектр товарів, від дверей – до радару для вимірювання швидкості. В неї купили і новорічні подарунки, і антисептики. Вартість багатьох договорів становить 49,99 тис. грн.

  Про голову громади

  Іван Дрогобецький, член політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», у своїй декларації показує 677 тис. грн зарплати за 2019 рік, а його дружина Ванда – майже 972 тис. грн доходу від підприємницької діяльності. Разом вони мають майже 1,2 млн грн готівки.

  Іван Дрогобецький, скрін із агітаційного відео

  Загалом сім’я має будинок на майже 290 «квадратів», земельні ділянки і гараж. Також декларували Range Rover 2013 року випуску і Toyota RAV4 2016 року випуску. У вересні цього року голова показав понад 750 тис. грн доходу від продажу рухомого майна і нову покупку – Mercedes-Benz S500L.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150