Для телеканалів «Дом» та «UA» купили права на радянські фільми за 4 мільйони

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» Мінінформполітики 13 грудня уклало три угоди про закупівлю невиключних майнових прав на використання фільмів і мультсеріалу на загальну суму 4,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  Уроки тетушки совы» — безопасность на дороге. | | Уроки вождения в Киеве

  Твори закупили для телеканалу іномовлення «UA» та для російськомовного державного телеканалу «Дом», який запустили цьогоріч на його базі для окупованих Росією Криму і частини Донбасу. Із 2021 року канал «Дом» хочуть передати у сферу Мінреінтеграції.

  Зокрема ТОВ «Українська група з управління правами» отримало 2,16 млн грн. за дозвіл на використання 192 повнометражних художніх фільмів виробництва Національної кіностудії імені Олександра Довженка, а ТОВ «Фірма Будущеє» – 1,14 млн грн. за дозвіл на використання на показ 54 повнометражних художніх фільмів виробництва Одеської кіностудії. Мова йде про два покази і два повтори кожної стрічки до кінця 2021 року.

  Усі фільми випущені за СРСР, крім стрічки «Принцесса на бобах» (1997). Найдорожчими фільмами студії імені Довженка виявились «Аты-баты, шли солдаты» (1976), «За двумя зайцами» (1961), «В бой идут одни старики» (1973) і «Королева бензоколонки» (1963) по 200 тис грн., а найдорожчим фільмом Одеської кіностудії – «Цыган» (1979) за 62 тис грн.

  ТОВ «МКМГ» заплатять 844 тис грн. за право на необмежену кількість показів дитячого освітнього анімаційного серіалу «Уроки Тетушки Совы» довжиною 14 годин 38 хвилин.

  Закупівлі провели за переговорною процедурою, оскільки їхнім предметом є придбання витворів мистецтва у правовласників, які володіють виключними майновими правами.

  Столична компанія «Українська група з управління правами» належить Тетяні Модестовій, Юрію Рижову та Олені Масловій, а директоркою є Валентина Шкляр.

  Модестова і Шкляр володіють ТОВ «Кінотайм». Маслова володіла нині ліквідованим ТОВ «Станкотрейд» разом з Ігорем Ставчанським, колишнім директором Одеської кіностудії.

  Юрій Васильович Рижов є співвласником ТОВ «Фірма «Планета» і ТОВ «Діджітал Ком’юнікейшн Нетворкс». Крім того, чоловік із такими ПІБ колись давно, у першій половині 1990-их років був начальником управління закордонних зв’язків Мінкульту.

  Одеською «Фірмою Будущеє» володіє та керує одеська продюсерка Ольга Неверко, яка є членом Української кіноакадемії. Вона також є засновницею одеським ТОВ Актерська агенція «Успіх» разом з Олегом Коротенком, Галиною Пачевою і Тетяною Яворською.

  Створена в травні 2020 року столична компанія «МКМГ» належить директорці Олені Шкробот з Києва, яка також володіє ТОВ «Своя Продакшн» з Віктором Шкроботом.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150