Міжгірські освітяни переплатять близько пів мільйона місцевому підприємцю за антисептики

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Відділ освіти Міжгірської РДА (Закарпатська область) переплатить близько пів мільйона гривень за антисептики місцевому приватному підприємцю Василю  Липею.

  Антисептики: для чего нужны. Капитал

  Відділ освіти 10 та 11 грудня підписав з ним два контракти на 800 тис. грн кожен на придбання антисептика АХД 2000 в різних упакуваннях. В описі зазначено, що придбають 500 літрових антисептиків АХД експрес 2000 ультра з дозаторами і стільки ж антисептику АХД в каністрах по 5 літрів. Окрім того замовили 500 невідомих штативів-тримачів до упаковок по 1 літр, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Про ціни на антисептики

  Щоб дізнатись точну специфікацію і вартість товару ми звернулись до Міжгірського відділу освіти. Там повідомили, що в каністрах замовляли антисептик АХД 2000 гель, а щодо вартості, то мусять уточнити і попросили зателефонувати за 10 хв. Проте, вже через 10 хвилин і до кінця робочого дня, контактна особа відділу освіти на дзвінки не відповідала.

  Якщо порівняти інші закупівлі бюджетних організацій в Україні, то антисептик АХД 2000 гель замовляють, здебільшого, по 950 грн за каністру 5л. Антисептик АХД ультра в упакуванні 1 літр — 260 по грн за штуку. Приблизно такою ж є роздрібна ціна на ринку.

  Натомість приватний підприємець з Міжгір’я запропонував місцевим освітянам вищі ціни:

  • АХД 2000 гель 5 літрів — 1300 грн,
  • АХД експрес 2000 ультра 1 літр — 300 грн,
  • Тримач до АХД Експрес 1 літр — 100 грн.

  Про тещу підприємця

  Цікаво, що насправді приватний підприємець Василь Липей існує лише на папері – діяльність веде його теща.

  Про це ми дізнались через те, що номер його телефону, який він вказав у реєстрі підприємців, співпадає з номером ТОВ «Блек Бумер» та приватної підприємиці Віталії Федоренко. І підприємство, і підприємиця зареєстровані за однією адресою в Міжгір’ї. А Віталія Федоренко виявилась тещою Василя Липея.

  Вона сама повідомила, що веде бізнес замість зятя. В цьому вона не бачить нічого особливого. Вона також не бачила нижчих цін на ринку на товар, який продала освітянам.

  «Таких цін немає. Ми ж теж не будемо даром продавати, мусимо мати якийсь інтерес. Ми не деремо з них десяту шкуру, це по нормальній ціні. Там хороша ціна вийшла. Ми старалися дати таку ціну, що вже дешевше ніяк не виходить», – емоційно відреагувала теща підприємця на питання про те, чому ціни вищі, ніж на ринку.

  Однак, на ринку ціла низка компаній пропонують цей товар значно дешевше. У одному із онлайн-магазинів нам підтвердили можливість гуртового замовлення АХД 2000 гель (5л.) по 1000 грн, а АХД 1л ультра по 190 грн. Відтак, за таких цін партія, яку замовляв Міжгірський відділ освіти коштувала б 645 тис. грн або 1,3 млн грн за двома угодами, що майже на 20% дешевше.

  Є ще дешевші пропозиції. За ними АХД 2000 гель готові постачати по 824 грн за каністру, а АХД ультра — по 165 грн. Вартість доставки 3 тонн товару (обсяг одного замовлення відділу освіти) — 5-6 тис грн. На кожній з партій Міжгірський відділ освіти міг би зекономити близько 250 тис. грн, тобто півмільйона разом.

  Про переплати  

  Це не перший випадок, коли Міжгірський відділ освіти купує товари з переплатою. Раніше «Наші гроші. Львів» писали про замовлення відділом холодильників на 45% дорожче, ніж у інтернет-магазинах.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150