СБУ затримала бізнесмена, який займався “тендерним тролінгом”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба безпеки викрила підприємця, який запропонував понад два мільйони хабаря посадовцям держпідприємства, підпорядкованого Мінмолодьспорту, за протиправну зміну умов тендерів. З’ясувалось, що бізнесмен неодноразово порушував закон та правила проведення тендерів для перемоги у торгах.

  СБУ затримала бізнесмена, який займався "тендерним тролінгом"

  Як повідомляється на сайті СБУ, раніше підприємець кілька разів ставав переможцем тендерів.

  “Оперативники спецслужби задокументували, що бізнесмен був учасником та переможцем багатьох конкурсів на поставки продукції для потреб Національних збірних України. Проте його товари не відповідали якісним характеристикам, або він не міг вчасно забезпечити поставки. Загальна сума неправомірної вигоди, яку він запропонував посадовцям за “затуляння очей”, становила понад 2 мільйони гривень”, – йдеться у повідомленні.

  Також співробітники спецслужби встановили, що зловмисник використовував механізм так званого “тендерного тролінгу”, під час якого підконтрольні бізнесмену комерційні структури брали участь у конкурсних торгах з аномально низькими ціновими пропозиціями. При цьому організатор взагалі не мав товарів, які були предметом закупівель.

  Після цього підприємець виходив на легальних виробників продукції, у яких він виграв тендер, і пропонував продати йому продукцію за цінами, нижчими за собівартість. В інших випадках зловмисник також пропонував конкурентам “відкупитися” від нього за відмову від перемоги у торгах.

  Співробітники СБУ затримали бізнесмена та його спільника під час спроби передати чиновникам пакет сфальсифікованої документації. Нині правоохоронці вирішують питання про повідомлення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України. Досудове слідство у справі триває.

  Операцію з викриття оборудки проводило Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 7.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150