Печерський суд зобов’язав ОГП забрати у НАБУ справу про $5 млн хабара

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд зобов’язав генерального прокурора Ірину Венедіктова забрати у Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури кримінальне провадження про 5 млн доларів неправомірної вигоди від колишнього міністра екології Миколи Злочевського керівництву антикорупційних органів.

  Столичний райсуд задовольнив скаргу адвоката одного із підозрюваних на бездіяльність Офісу генерального прокурора і зобов'язав керівництво забрати кримінальне провадження.

  Таке рішення 24 грудня ухвалила слідча суддя Печерського районного суду міста Києва Тетяна Ільєва, повідомили «Слово і діло» в САП.

  Згідно даних Судової влади, адвокат колишнього менеджера Burisma Group Андрія Кічі, якого підозрюють у причетності до передачі цих коштів, подав до Печерського суду скаргу на бездіяльність Офісу генерального прокурора. За словами співрозмовника у САП, скаргу задовольнили і зобов’язали генпрокурора передати справу до іншого органу.

  У той же час, як відзначили в офіційній заяві пресслужби САП, дане рішення судді Печерського райсуду Ільєвої відсутнє в Єдиному держреєстрі судових рішень.

  Видати текст рішення представникам САП у суді також не змогли, незважаючи на численні звернення.

  «Разом із тим, представником суду було повідомлено, що матеріали справи станом на 30.12.2020 вже були скеровані до Київського апеляційного суду, а запитувану ухвалу 29.12.2020 було видано представнику Офісу Генерального прокурора (не прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури), який за нею прибув» , – йдеться в повідомленні.

  У САП також підкреслюють, що прокурори ОГП не є прокурорами в даному кримінальному провадженні та не можуть брати участь у процесуальних діях.

  САП допускає, що таким чином може бути реалізована «схема щодо незаконної передачі кримінальних проваджень, віднесених до виключної підслідності НАБУ, до інших правоохоронних органів».

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150