Справу про рекордний хабар у 6 мільйонів доларів забирають у САП і НАБУ: деталі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Печерський райсуд зобов’язав змінити підслідність у справі про рекордний хабар ексміністра екології Миколи Злочевського на 6 мільйонів доларів. Фактично, у такий спосіб її забирають у НАБУ й САП, що вели справу з самого початку.

  Справу Злочевського забирають у НАБУ і САП: що відомо

  При цьому в справі вже завершене досудове розслідування. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

  Прокурори неодноразово зверталися до суду, щоб отримати повний текст цієї ухвали. Втім, Печерський райсуд Києва відповідав відмовою, а в єдиному реєстрі судових рішень ця ухвала відсутня.

  Крім того, суд повідомив, що цю ухвалу видали представнику Офісу генпрокурора. Хоча корупційними справами, зокрема цією, займається саме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

  З огляду на викладене вбачається зацікавленість окремих адвокатів, підозрюваних і суду реалізувати вже відпрацьовану в інших резонансних справах схему із незаконної передачі кримінальних проваджень,
  – заявили в САП.

  До слова, у цій справі 30 грудня призначили апеляційний розгляд щодо рішення про передачу самої справи.

  Суть справи Злочевського:

  • 12 червня керівництву НАБУ і САП намагалися вручити хабар у 6 мільйонів гривень. З них один мільйон мали отримати посередники. Це рекордний хабар в історії України, який накрили правоохоронці.
  • Хабар намагалися дати за закриття справи проти власника компанії Burisma Миколи Злочевського, який сприяв у заволодінні фінансами стабілізаційного кредиту НБУ, виданого “Реал Банку”.
  • У цій справі затримали на гарячому трьох довірених осіб ексміністра екології. 15 червня суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застав.
  • 1 липня САП оголосила підозру Злочевському за спробу підкупу керівництва САП і НАБУ.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150