Прем’єр-міністр Естонії пішов у відставку через звинувачення у корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас пішов у відставку після звинувачень у корупції на адресу його партії. Водночас прокуратура наразі не має доказів, що голова уряду був причетний до порушень.

  Прем'єр-міністр Естонії пішов у відставку через звинувачення у корупції

  “Можливими здавалися різні рішення, але тільки одне з них правильне”, ‒ заявив Ратас, передає DW.

  Він також зазначив, що хоче взяти на себе політичну відповідальність і дати Центристській партії можливість відповісти на звинувачення.

  Підозру у корупції було оголошено 12 січня Центристській партії як юридичній особі та ще 5 фізичним особам. За даними обвинувачення, минулого року бізнесмен Гіллар Тедер домовився з генеральним секретарем Центристської партії Міхаілом Корбом про пожертву з боку Тедера у мільйон євро для партії. За це компанія бізнесмена мала отримати кредит у 40 мільйонів євро від фонду KredEx, створеного Міністерством економіки і комунікації Естонії.

  Як повідомив прокурор Тааві Перн, Тедер зробив дві пожертви партії по 30 тисяч євро у третьому кварталі 2020 року: 1 липня і 9 вересня. А уряд у вересні схвалив надання його фірмі кредиту. Водночас, за словами прокурора, наразі немає підстав вважати, що голова уряду був у курсі того, що відбувається.

  Правоохоронці затримали вже чотирьох підозрюваних. Про відставку також заявив генеральний секретар партії Корб.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150