Заступникові начальника басейнового управління призначили 181 тисяч гривень застави

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Слідчий суддя Галицького районного суду Львова призначив заступникові начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення 181,6 тис. грн застави.

  ТОП-10 найбільших судових застав - новини Еспресо TV | Україна

  Джерелоухвала суду, оприлюднена в реєстрі 15 січня.

  Заступника начальника управління Романа Новачка затримали 4 січня за підозрою у вимаганні 20 тис. грн хабара в учасника тендеру – це становило понад 12% від суми укладених угод.

  Згідно з ухвалою суду, ще у жовтні минулого року Новачок зустрівся із заступником директора ТОВ «Науково-виробничий центр «Інженерна екологія» в кафе на вулиці Зеленій, де запропонував взяти участь в закупівлях Басейнового управління та повідомив, що посприяє в укладенні угод.

  За результатами аукціонів, з компанією підписали 17 листопада дві угоди на понад 150 тис. грн на постачання каменю. Того ж дня раніше, за версією слідства, за це в коридорі управління заступник начальника нібито попросив 20 тис. грн. 18 листопада заступник директора ТОВ «Науково-виробничий центр «Інженерна екологія» написав заяву про вимагання в нього грошей. Ще одну невелику угоду на 15 тис. грн на постачання каменю підписали на початку грудня.

  Роману Новачку 5 січня повідомили про підозру в хабарництві (ч.3 ст. 368 ККУ). Він від надання будь-яких показань відмовився.

  Суд ухвалив застосувати до нього запобіжний захід – тримання під вартою до 5 березня включно з можливістю внесення 181,6 тис. грн. Суд також відсторонив його від посади на такий же термін.

  Про тендер

  Участь в аукціоні на постачання каменю в двох лотах, окрім НВЦ «Інженерна екологія», взяло також товариство «БК «Еталон Арт». Конкуренти не торгувалися, а їхні тендерні пропозиції мають однакові дефекти чи то від друку, чи то сканування. Це свідчить про ймовірне використання спільної техніки. У вихідних даних файлів обох компаній також вказано, що їх конвертували із формату jpg в pdf за допомогою одного й того ж сервісу.

  Відкрийте у новому вікні, щоб роздивитись ближче

  Крім того, співвласником НВЦ «Інженерна екологія» є Володимир Мороз. Він же володіє 100% «БК «Еталон Арт».

  Про підозрюваного

  Згідно з декларацією про доходи Романа Новачка, у 2019 році йому нарахували майже 312 тис. грн зарплати. Він володіє автомобілем Ford Focus 2012 року випуску, а в 2016-му став власником квартири в Сокільниках вартістю 800 тис. грн.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150