Справа рекордного хабара для НАБУ і САП: суд зменшив розмір застави двом підозрюваним

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вищий антикорупційний суд зменшив розмір застави для експершого заступника начальника Державної податкової служби у Києві Миколи Ільяшенка та колишньої керівниці організаційного департаменту Державної фіскальної служби Олени Мазурової, яких підозрюють у справі про передачу керівникам антикорупційних органів хабара у розмірі 5 млн дол.

  Справа рекордного хабара для НАБУ і САП: суд зменшив розмір застави двом підозрюваним

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на персслужбу ВАКС.

  Повідомляється, що слідчий суддя ВАКС частково задовольнила клопотання захисників щодо зміни запобіжних заходів, а саме зменшення розміру застави підозрюваним у справі про надання неправомірної вигоди у розмірі 6 млн доларів США керівникам САП та НАБУ.

  Цитата:

  “Так, адвокат колишньої керівниці структурного підрозділу Державної фіскальної служби подав клопотання про зміну запобіжного заходу, тобто про зменшення розміру застави з 120 024 200 грн до 41 329 890 грн. Слідчий суддя ВАКС змінила запобіжний захід та застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 113 023 300 гривень. Поряд із цим, ВАКС відмовив у поверненні трьом приватним товариствам коштів, які внесені як застава за підозрювану на загальну суму 78 694 310 гривень”, – йдеться в повідомленні.

  Деталі

  Також захисник експершого заступника начальника Державної податкової служби у Києві у клопотанні просив змінити запобіжний захід, тобто зменшити розмір застави до 20 000 000 грн або застосувати до підозрюваного нічний домашній арешт.

  “Слідчий суддя ВАКС змінила запобіжний захід та застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 36 040 790 гривень”, – зазначається в повідомленні.

  У ВАКС пояснюють, що підставою такого рішення стало те, що досудове розслідування у цій справі завершено, матеріали відкриті стороні захисту. Отже, один із ризиків, який покладався в основу визначення розміру застави, втратив свою актуальність.

  Одночасно на підозрюваних покладено наступні процесуальні обов’язки: прибувати до слідчого в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом; не залишати Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду (щодо підозрюваної – не відлучатись за межі України); повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру, крім своїх захисників, слідчих, детективів, прокурорів, слідчого судді, суду.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150