Запорізькі компанії з однаковими сертифікатами позмагались за 777 тисяч від залізниці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Львівська залізниця» 22 січня підписала договір на закупівлю світлофорних ламп із ТОВ «Біолайт» на майже 777 тис. грн.

  Пов'язані учасники розіграли тендер на постачання шлагбаумів – Zалізниця без корупції

  Компанія постачатиме понад 13,5 тисяч лампочок різного типу для світлофорів на залізниці. Їхня ціна становитиме від 37 до 74 грн за одиницю, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Участь у торгах, окрім переможця, взяло ще дві компанії: ТОВ «ПІК-Енерго» і ТОВ «НВП Віан», але їхні пропозиції були на 4 та 5 тис. грн дорожчими. Усі компанії пропонували продукцію російського заводу «Лісма» (м. Саранськ, Республіка Мордовія).

  ТОВ «ПІК-Енерго» навіть поскаржилось на закупівлю в Антимонопольний комітет. Наприклад, компанія вважала, що «Біолайт» обрали переможцем несправедливо: фірма не надала доказів на використання технічних умов від компанії-виробника. Однак АМКУ не погодився з цим, оскільки тендерною документацією не було визначено окремих вимог до цих документів.

  Також у скарзі фірма зазначила, що два інші учасники, «Біолайт» та «НВП Віан», знайомі між собою та узгоджують свою поведінку на торгах. Підставою для цього є те, що обидві фірми надали в складі тендерної документації декларації про відповідність, які були виконані на замовлення «НВП Віан».

  Також на інших тендерах, де перетинаються «Біолайт» та «НВП Віан» у документах «Біолайту» трапляються файли із вотермаркою «Директор НВП Віан Чадов В. О.». Такий ж напис — у фірми-конкурента, а Віктор Чадов є чинним директором та власником «Віану».

  Відкрийте у новому вікні, щоб роздивитись ближче

  Однак АМКУ не задовольнив скаргу «ПІК-Енерго», мотивуючи це тим, що за законом пов’язаними є компанії, наприклад, бенефіціари яких є членами родини тощо. А тому фірма не довела пов’язаність цих компаній.

  У закупівлі від «Львівської залізниці» вотермарку у документах «Біолайт» видалив, але скановані копії «Біолайту» та «Віану» містять однакові дефекти.

  Відкрийте у новому вікні, щоб роздивитись ближче

  Про учасників:

  Обидві компанії ТОВ «Біолайт» і ТОВ «НВП Віан» зареєстровані у Запоріжжі. Власниками «Біолайту» є Дмитро та Оксана Шукали. З початку 2020 року фірма отримала 5 держзамовлень на 1 млн грн, усі з яких – на лампи.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150