Три причини, чому ліси і річки не можна передавати під управління Мінагрополітики

 • 180x150
 • Опубліковано:

  27 січня під Кабінетом Міністрів України зберуться природоохоронні організації на акцію проти передачі лісів, водойм та рибних ресурсів під управління Мінагрополітики. Про такі наміри стало відомо наприкінці минулого тижня. І вже понад 35 громадських організацій та ініціатив підписали спільну заяву про недопустимість передачі Держлісагентства та інших природоресурсних органів під управління Мінагрополітики.

  Результат пошуку зображень за запитом Три причини, чому ліси і річки не можна передавати під управління Мінагрополітики

  Активісти називають багато причин, чому вийдуть на протест. Редакція «Наші гроші. Львів» виокремила три з них.

  Причина перша – це повернення в минуле

  Раніше робота Держлісагентства вже координувалася через Міністерство агрополітики. Однак на думку природоохоронних організацій, відомство не приділяло багато уваги лісам. Держлісагентство працювало в майже автономному режимі, нещадно вирубуючи цінні ліси, пише Українська природоохоронна група.

  Ситуація змінилася в 2019 році: спочатку Держлісагентство перейшло під управління Міністерства енергетики та захисту довкілля, потім – під управління відновленого Міндовкілля. Нарешті ліс почав сприйматися як важлива складова довкілля, а не лише як купа дерев, які можна зрубати й продати.

  Причина друга – потрібно завершити розпочаті реформи

  Усього за 7 місяців роботи Міндовкілля розпочало важливі зміни в управлінні лісами й водоймами. Так, було розроблено проєкт Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, обмежено санітарні рубки в заказниках та рубки в Карпатських лісах, активно впроваджуються в національне законодавство положення Водної рамкової директиви ЄС.

  Передача річок та лісів у сферу управління відновленого Мінагрополітики на практиці означатиме згортання всіх позитивних процесів в управлінні лісами та річками, посилення їхньої нещадної експлуатації та навіть блокування важливих євроінтеграційних законопроєктів (приміром, «Про державний екологічний контроль» (3091).

  Причина третя – має бути рівновага

  Ліс – це в першу чергу природна екосистема, а вже потім – ресурс, а вода має бути для всіх, а не лише для аграріїв. У разі перепідпорядкування Мінагрополітики неможливо буде забезпечити одночасно екологічно орієнтований розвиток агропромислового комплексу та продовольчу безпеку, зазначає Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина».

  Розпочали комплексну системну реформу лісової галузі, ключовим завданням якої є розподіл повноважень Держлісагентства. Планується, що воно не матиме господарську складову. Нею буде займатись окремий державний орган. Це допоможе зруйнувати численні корупційні схеми, які існують нині в лісовій галузі, та забезпечити водночас і ефективне використання лісових ресурсів, і їхнє збереження, відтворення та примноження.

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150