Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво — Вінницька обласна прокуратура. Оперативний супровід – УСБУ у Вінницькій області та Вінницького управління ДВБ Нацполіції.

До суду направлено обвинувальний акт стосовно слідчого одного з відділень Вінницького ВП та інспектора відділу ювенальної превенції ГУ Нацполіції у Вінницькій області.Слідством встановлено, що слідчий вимагав у громадянина 5 500 доларів США за непритягнення його до кримінальної відповідальності і закриття провадження за фактом незаконного позбавлення волі.

Неправомірну вигоду правоохоронець планував одержати через посередника – інспектора відділу ювенальної превенції.20 липня 2020 року пособника, інспектора ювенальної превенції, було затримано в порядку статті 208 КПК України після одержання ним неправомірної вигоди. Наступного дня йому повідомили про підозру.

13 серпня 2020 року слідчому Вінницького ВП ГУ Нацполіції у Вінницькій області було повідомлено про підозру.

Таким чином, правоохоронці обвинувачуються у закінченому замаху на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням (ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 КК України).