АМКУ наказав комунальникам Львівщини прибрати європейські «заточки» з тендеру по сміттєвих баках

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Адмінколегія АМКУ 27 січня наказала КП «Житлокомунсервіс» Яворівської міської ради Львівської області прибрати дискримінаційні вимоги з тендерної документації стосовно сміттєвих контейнерів на 982 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  Результат пошуку зображень за запитом АМКУ

  Комунальники хочуть купити 130 пластикових контейнерів для збору твердих побутових відходів об’ємом 1 100 л, а саме 90 – зі сферичною кришкою і 40 – із пласкою кришкою.

  Тендер оголосили 6 січня. Пропозиції мали приймати до 23 січня, а аукціон планувався на 4 лютого. Однак три компанії 15-18 січня поскаржились в АМКУ на дискримінаційні вимоги, тому процедура призупинилась. Адмінколегія задовольнила скарги 27 січня.

  ТОВ «Ренток Груп» і ТОВ «Альта Логістік Україна» нарікали на вимогу сертифікату про відповідність стандартам EN 840-2 та RAL-GZ із наданням фотографій маркування на контейнері. За словами скаржників, цей сертифікат належить до системи добровільної сертифікації Німецького інституту гарантії якості, а на території Україні жоден закон або нормативно-правовий акт не зобов’язує  його використовувати. Компанії заявили, що  замовник навмисно звужує коло учасників під єдиного виробника «Sulo» (Німеччина).

  Замовник відповів, що тут немає дискримінації, бо всі сертифіковані виробники наносять таке маркування. Крім того, він заявив, що в більшості виробників є такі сертифікати, та приніс порівняльну таблицю комерційних пропозицій щодо контейнерів обох типів:

  Контейнер на 1 100 л із пласкою кришкою Пропозиція ТОВ «ТаргетГруп»Виробник «IPlast» (Росія) Пропозиція ТОВ «Імпорт Склад Сервіс»
  Виробник «Sulo» (Німеччина)
  Контейнер на 1 100 л зі сферичною кришкою Пропозиція ТОВ «ТаргетГруп»Виробник «Contenur» (Іспанія) Пропозиція ТОВ «Імпорт Склад Сервіс»
  Виробник «Sulo» (Німеччина)

  У ній говорилось, що всі виробники мають сертифікати за EN 840-2 та RAL-GZ. Але самі сертифікати за обома стандартами було надано на «Contenur» і «Sulo», а на «IPlast» – лише за EN 840-2. Отже, контейнер із пласкою кришкою міг бути лише від «Sulo», а, оскільки закупівлю не розділено на лоти, взяти участь у ній міг тільки «Імпорт Склад Сервіс».

  Ще фірми скаржились на вимоги щодо стінок не тонше 6 мм, певного кріплення кришок, водостічних скосів, які виступають за край корпусу. На думку замовника, скоси, які не виступають за край корпусу, застаріли і не підходять для нашого клімату, бо кришка примерзає до корпусу, а від товщини стінок залежить реальний строк використання.

  ТОВ «НВП «Укрресурс» зокрема скаржилось на вимогу литих ручок. Замовник відповів, що знімні ручки легко губляться, що призводить до подальших витрат на контейнери.

  Адмінколегія вирішила, що замовник не підтвердив документально наявність принаймні двох виробників, чия продукція відповідає технічним вимогам. І наказала йому прибрати виявлені дискримінаційні вимоги. Поки що він не змінював тендерну документацію.

  Столична компанія «Ренток Груп» належить громадянину Білорусі Олексію Постнікову з Мінська. Директоркою є Наталія Сидоренко, а представником вказаний Сергій Уманець.

  Фірмою «НВП «Укрресурс» із Луцька володіє і керує місцевий житель Віктор Хомич.

  Київська «Альта Логістік Україна», яка торгує складським обладнанням, належить Сергію Люльченку з Чигирина Черкаської області, а директором є Юрій Цвіркун.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150