Ексдиректора департаменту освіти Чернівецької ОДА оштрафували за отримання хабара

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під час судового процесу колишній чиновник визнав, що отримав 800 доларів хабаря в якості 10% «відкату» за вплив на перемогу у тендері.

  Ексдиректора департаменту освіти Чернівецької ОДА оштрафували за отримання хабаря

  Колишній директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Микола Харатін, якого влітку минулого року затримали у службовому кабінеті під час отримання хабаря, визнав свою вину та погодився сплатити понад 40 тисяч гривень штрафу.

  Про це йдеться у відповідному вироку суду, опублікованому на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, пише СТИК.

  «Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 25 січня 2021 року між підозрюваним та прокурором Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону. Звинувачену особу визнати винним за ст. 369-2 ч.2 КК України та призначити йому за цією статтею узгоджену міру покарання у виді штрафу в розмірі 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 42500 грн», – йдеться у рішення суду.

  Зазначається, що колишній директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА наприкінці червня минулого року під час телефонної розмови із підприємцем повідомив, що допоможе отримати його фірмі перемогу в тендері на ремонт Недобоївської ЗОШ I-III ступенів. За це підприємець мав дати чиновнику хабар у сумі 10% від вартості тендера, яка складала понад 200 тисяч гривень.

  За кілька днів після цієї розмови між Недобоївською сільською радою та підприємцем був укладений відповідний договір на виконання ремонту школи. А вже через місяць після цього, головний освітянин Буковини у своєму службовому кабінеті отримав 800 доларів хабаря. Згідно офіційного курсу ця сума становила трохи більше 22 тисяч гривень, що складає 10% від вартості тендеру. Під час отримання цих коштів Миколу Харатіна затримали правоохоронці.

  «Своїми діями обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 369-2 ч.2 КК України, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Його дії за цією статтею кваліфіковані вірно», – пишуть у судовому рішенні.

  В ході досудового розслідування підозрюваний та прокурор уклали договір про визнання винуватості, який затвердив Шевченківський районний суд.

  Окрім головного покарання сумі 42,5 тисяч гривень, Микола Харатін має сплатити понад 3,5 тисяч судових витрат. Також вироком суду скасували арешт на будинок та дві земельні ділянки підсудного, а 800 доларів повернули підприємцю.

   

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150