На Закарпатті «закатають» 500 млн грн у десять кілометрів київської траси

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підписала договір із ТОВ «ШБУ-77» на капітальний ремонт автомобільної дороги Київ-Чоп. Вартість контракту становить 504,9 млн грн.

  Ремонт доріг Луцька завершать у червні

  Технічним завданням передбачено, що переможець торгів проведе капітальний ремонт ділянки загальною протяжністю 10,5 кілометра. Отож середня вартість реконструкції одного кілометра траси складе 48 млн грн, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Згідно з умовами договору, підрядник завершить ремонт до кінця 2021 року, а також надає гарантію на виконані роботи: 10 років на асфальтобетонне покриття та дорожні знаки і 5 років – на бар’єрні огорожі.

  У договірній ціні передбачено, що у «ШБУ-77» 8,7 млн грн піде на зарплати працівникам (1,7% від суми закупівлі), а прибутку одержить 3,38 млн грн (близько 0,66% від суми контракту).

  Окрім переможця свої послуги пропонували ще дві компанії: ТОВ «ПБС» і ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Останню компанію не допустили до аукціону, тому «ШБУ-77» змагалась лише з «ПБС». Очікувана вартість тендеру була 512 млн грн, а учасники значно не знижували свої цінові пропозиції, тому економія на цьому тендері виявилась близько 1,5%.

  Про аудиторську перевірку

  За вісім днів до підписання договору, 11 лютого, Державна аудиторська служба розпочала перевірку цієї закупівлі. На той час Служба автомобільних доріг у Закарпатській області вже опублікувала повідомлення про намір укласти договір із ТОВ «ШБУ-77».

  ДАСУ зазначає, що причиною перевірки є «виявлені ознаки порушень законодавства в сфері публічних закупівель». Наразі ДАСУ поки що перевіряє таку ймовірність: на це у аудиторів є час до 4 березня (15 робочих днів). Після цього ДАСУ зобов’язане опублікувати свій висновок про результати досліджень. Якщо порушення знайдуть — зобов’яжуть замовника їх усунути. Але як пишуть «Наші гроші», у 2020 році моніторинги ДАСУ жодного разу не призвели до розривів контрактів з підрядниками Укравтодору.

  Про переможця   

  Власником і директором «ШБУ-77» є Андрій Білоус із смт. Велика Димерка (Броварський район Київської області). У березні 2019 року фірма почала ремонт автошляху Н-09 ще до закінчення тендеру. Тоді вона змагалась із фірмою ТОВ «ШБУ №14». Ці компанії, як повідомляли «Наші гроші», розігрують підряди у Закарпатській і Чернігівській областях.

  Також Андрій Білоус є директором ТОВ «САТ Україна», яка була заснована австрійською фірмою, чверть якої належить російському олігарху Олегу Дерипасці. У січні 2021 року власником «САТ Україна» став мешканець села Осинівка Одеської області Муслім Кєлоєв.

  ТОВ «ШБУ-77» з початку 2020 року отримало 52 держзамовлення на майже 5 млрд грн.

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150