НАЗК зупинило державне фінансування партії «Слуга народу»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зупинило державне фінансування політичної партії «Слуга народу». Відповідний наказ підписав керівник агентства Олександр Новіков, передає прес-служба НАЗК у понеділок, 1 березня.

  \НАЗК зупинило держфінансування ''Слуги народу'' | Українська правда

  НАЗК виявило ознаки кримінальних правопорушень у звітах «Слуг народу» та ще двох політичних сил. Відповідні матеріали агентство направило до поліції.

  Голова «Слуги народу» Олександр Корнієнко заявив, що партія з’ясовує підстави для призупинення держфінансування та проводить аналіз зауважень з боку НАЗК. Він висловив впевненість, що після проведення ретельного аналізу, надання необхідних пояснень та усунення можливих порушень у звіті фінансування буде відновлено.

  Згідно із законодавством, НАЗК може зупинити державне фінансування партії, якщо звіт партії оформили з грубими порушення або внесли в нього неправдиві дані. Відновити фінансування можуть після усунень неточності.

  За підрахунками громадського руху «ЧЕСНО», протягом 2021 року «Слуга народу» має отримати чотирма рівними частками (кошти виділяються щокварталу) 345,8 млн грн – майже половину коштів усього бюджету держфінансування партій (49,6%). Загалом на фінансування парламентських партій передбачено 697 млн грн.

  Нагадаємо, у четвертому кварталі 2020 року НАЗК зупинило державне фінансування «Батьківщини» через виявленні у фінансовому звіті партії порушення. Це рішення – перше, яке прийняло безпосередньо НАЗК, за підсумками перевірки фінансової звітності.

  «Батьківщина» звернулася до суду й попросила визнати протиправними дії працівників НАЗК під час складання висновку про фінансовий звіт та скасувати наказ про припинення держфінансування. Держфінансування партії відновили 31 грудня 2020 року. У 2021 році їй мають скерувати 65,5 млн грн із бюджету, передбаченого на фінансування парламентських (тобто тих, що подолали виборчий бар’єр до Верховної Ради) партій.

  Подібна ситуація була і у січні 2021 року, коли НАЗК тимчасово заблокувало держфінансування партії «Голос». Тоді речник політсили Ярема Дух пояснив, що претензії НАЗК стосуюються оформлення угод та актів виконаних робіт у підрядників та сплати оренди за офіси трьох територіальних організацій.

  Партія назвала це рішення «політичним тиском» та заявила, що розглядає варіанти його оскарження. Зазначимо, протягом 2021 року «Голос» має отримати 81,5 млн грн.

   

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150