НАЗК може втратити 200 вироків про неправдиве декларування через рішення КСУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Через рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування Національне агентство по запобіганню корупції (НАЗК) може втратити 200 вироків.

  НАЗК може втратити 200 вироків про неправдиве декларування через рішення КСУ - ZAXID.NET

  Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив глава НАЗК Олександр Новіков.

  За його словами, рішення КСУ призвело до фактичної втрати 10 тис. справ за фактами неподання декларацій і 3 400 справ за фактами приховування майна.

  «Ми втратили 10 тис. кримінальних проваджень за фактами неподання декларацій. Ці люди, що заховали свої доходи, вже ніколи не будуть притягнуті ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності. Ми втратили також 3 400 справ за фактами приховування майна публічними особами», – сказав Новіков.

  Крім того, за його словами, НАЗК також може втратити 200 вироків, які були винесені.

  «Але у зв’язку з тим, що на їх оскарження у зв’язку з визнанням КСУ закону недійсним дається тільки місяць, я думаю, що недорахуємось все-таки кількох десятків. А це – повернення грошей до бюджету», – пояснив Новіков.

  Фігурантами вищезазначених справ, за словами співрозмовника, є колишні народні депутати Костянтин Жеваго, Ігор Кононенко, Андрій Лозовий, судді КСУ Ірина Завгородня, Володимир Мойсик, Ігор Сліденко, а також глава КСУ Олександр Тупицький, колишній губернатор Запорізької області Костянтин Бриль, директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, троє суддів Дніпропетровського апеляційного суду, мер Одеси Труханов і багато інших.

  Новіков уточнив, що в разі закриття кримінальної справи, є можливість залучити їх до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та внесення до реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення. Однак є термін давності в два роки з моменту подачі декларації і, як правило, він вже минув.

  Як інформував ZAXID.NET, 27 жовтня КСУ визнав неконституційними низку положень антикорупційного законодавства. На закритому засіданні скасовано статтю 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), а також ухвалено рішення щодо норми про незаконне збагачення, електронне декларування, повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Відповідне рішення ухвалене за поданням 47 народних депутатів фракції ОПЗЖ від 4 серпня про конституційність окремих положень закону «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та інших пов’язаних із ними законів України.

   

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150