НАЗК направило до суду протоколи проти голови КСУ Олександра Тупицького

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков направив до суду два протоколи про адміністративне порушення щодо колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

  НАЗК не складало протокол про корупцію щодо Тупицького - Конституційний Суд

  «Голова НАЗК Олександр Новіков направив до Голосіївського районного суду міста Києва два протоколи про адміністративне правопорушення Олександра Тупицького, який до 29.12.2020 обіймав посаду Голови Конституційного Суду України», – йдеться у повідомленні.

  У НАЗК нагадали, що вказані протоколи Новіков склав 8 лютого. Вони стосуються ознак конфлікту інтересів під час прийняття рішення стосовно неконституційності е-декларування та щодо умисного незазначення в декларації ділянки, розташованої в Криму. Відповідальність за ці порушення передбачена ч. 4 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) та ч. 2 ст. 172-7 (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Тепер НАЗК очікує від суду повідомлення про час і дати судових засідань, на яких розглядатиметься справа.

  Нагадаємо, вперше Зеленський відсторонив Тупицького 29 грудня на два місяці. Відповідно, 28 лютого термін відсторонення Тупицького від посади мав би закінчитися. Таким чином, своїм новим указом Зеленський продовжив відсторонення Тупицького ще на місяць.

  Попри президентський указ, Тупицький продовжував працювати дистанційно, оскільки охорона не впускала його на роботу.

  Після появи першого президентського указу про відсторонення Тупицького, Конституційний суд звинуватив Зеленського в перевищенні повноважень.

  Скандал довкола КСУ і Олександра Тупицького почався 27 жовтня 2020 року, після того, як цей суд визнав неконституційною низку положень закону «Про запобігання корупції» і скасував кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Це рішення викликало критику з боку міжнародних партнерів і кредиторів України.

  26 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС ще на місяць. Той вдруге оскаржив у Верховному Суді указ Зеленського про відсторонення.

   

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150