Суд виправдав екс директора Калинівського ринку, якого звинувачували у хабарі та привласненні 9 мільйонів гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У прокуратурі Чернівецької області заявили, що будуть оскаржувати прийняте судове рішення у встановленому законом порядку.

  Суд виправдав екс директора Калинівського ринку, якого звинувачували у хабарі та привласненні 9 мільйонів гривень

  Першотравневий районний суд Чернівців повністю виправдав обвинуваченого у хабарництві та привласненні понад 9 мільйонів гривень колишнього директора Калинівського ринку Івана Ринжука.

  Про це пише СТИК з посиланням на ІА АСС.

  «Генерального директора Комунального підприємства Міський торговельний комплекс «Калинівський ринок» визнати невинуватим у вчиненні кримінальних правопорушень – злочинів передбачених ст.191 ч.5, 212 ч.3, 364 ч. 2, ст.15, ст.368 ч.2, 368 ч. 3 КК України і за відсутністю в його діях складу вказаних кримінальних правопорушень виправдати», – йдеться у рішенні суду.

  Зокрема, колишнього керівника ринку звинувачували у зловживанні службовим становищем, замаху на одержання хабаря за попередньою змовою групою осіб, та одержанні хабаря в особливо великому розмірі.

  Правоохоронці звинувачували Івана Ринжука у тому, що через непрозору реалізацію торговельних місць та зведення павільйону через фірму-посередника, вимагання і отримання хабарів, бюджет міста Чернівці недоотримав у 2010-2011 роках понад два мільйони гривень прибутку та податку на доходи фізичних осіб.

  А протягом 2005-2011 років він привласнив більше 9 мільйонів гривень. Це кошти, які він, за інформацією прокурорів, розпорядився контролерам збирати без видачі чеків у так звану «чорну» касу. А коли одержував ці гроші, то не здавав їх у бухгалтерію, а привласнював їх собі. Усі ці роки екс керівник Калинівського ринку ухилявся від сплати податків на понад два мільйони гривень.

  Обвинувачений колишній керівник ринку свою вину заперечив за всіма епізодами. Суду пояснив, що, на його думку, справа відносно нього сфальсифікована за всіма статтями пред’явленого обвинувачення. Він заперечив існування будь-яких злочинних схем на території ринку, щодо будівництва та реалізації торгових павільйонів.

  Серед допитаних свідків був і покупець зі Львова, який під присягою вказав, що йому запропонували купити торговий павільйон, який офіційно коштував 50 тисяч доларів за 250 тисяч доларів. Із цих грошей 200 тисяч доларів мали надійти хабарем екс директору ринку. Проте, суд прийшов до переконання, що «дії як заявника, так і працівників міліції носили провокативний характер, містять ознаки фальсифікації з боку працівників органів внутрішніх справ при наданні довідок і повідомлень щодо паспортизації заявника».

  Таким чином, дослідивши усі покази свідків та інші докази, колегія суддів вважає, що обвинувачення ґрунтується на припущеннях і є неконкретним, адреси проживання понятих є фіктивними, свідчення заявника і правоохоронців заплутаними, відрізняються одне від одного.

  Тому суд виправдав колишнього директора Калинівського ринку, повернув власнику внесені 250 тисяч гривень застави та скасував накладений арешт на численні фірми обвинуваченого і його житло.

  Натомість, у пресслужбі прокуратури Чернівецької області кореспонденту ІА АСС розповіли, що найближчим часом оскаржать рішення Першотравневого райсуду Чернівців в апеляційному порядку.

  Нагадаємо, ще у 2015 році Садгірський районний суд виправдовував колишнього керівника Калинівського ринку Івана Ринжука та його спільника Дмитра Березовського у скоєнні низки тяжких злочинів (отримання хабара в розмірі понад 200 тисяч доларів США та привласненні коштів на суму понад 9 млн. грн.). Проте апеляційний суд Тернопільської області скасував цей вирок та направив кримінальне провадження на новий судовий розгляд (в іншому складі суддів) у Чернівецьку область.

   

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150