В Калуші розглядають можливість забудувати житлом територію пивзаводу (проект)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про можливий проект реновації території броварні повідомив міський голова Калуша Андрій Найда.

  FB_IMG_1616496037567

  Він відзначив, що попри забудову, невелике виробництво калуського пива все ж збережеться, пише СТИК.

  “Є гарні плани реновації території пивзаводу! Це дозволить нам покращити вигляд нашого центру. Також збережеться невелике виробництво нашого калуського пива”, – написав Андрій Найда.

  FB_IMG_1616496039962

  Фото проекту

  Проект повинні презентувати 26 березня на громадських слуханнях історико-архітектурного опорного плану.

  FB_IMG_1616496042605

  Фото проекту

  Нагадаємо, Калуський бровар – одна із найдавніших броварень України. Довгий час роком заснування пивзаводу у Калуші вважався 1649. Пізніше були знайдені архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва щонайменше у 1565 році. Тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати.

  Відомо, що за часів Австро-Угорщини продукція броварні продавалася навіть у віддалених від Галичини містах імперії. З 1870 року власником броварні у Калуші було товариство Muhlstein, Spindel i Weissmann. 1890 року при підприємстві було збудовано солодовню, яка й донині продовжує забезпечувати підприємство солодом власного виробництва.

  За радянських часів пивзавод було націоналізовано, підприємство входило до об’єднання «Укрпивопром» Мінхарчопрому СРСР, Івано-Франківського АПК Мінагропрому СРСР.

  В рамках процесів роздержавлення власності на початку 1990-х пивзавод було приватизовано, до середини 2000-х він входив до активів ВАТ «Калуський бровар». В умовах підвищення рівня конкуренції на українському ринку пива фінансовий стан підприємства значно погіршився і на початку 2005 року завод був на межі банкрутства. Однак вже у березні того ж року майновий комплекс підприємства був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ «Карпати плюс 2004».

  Новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства та почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль. У результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківщини та сусідніх з нею областей.

  (Visited 103 times, 1 visits today)
 • 180x150