Суд виправдав екс-слідчого, з кабінету якого зник речовий доказ в 230 тисяч гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Приморський районний суд Одеської області виправдав колишнього слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу прокуратури Одеської області.

  Суд виправдав колишнього слідчого, в якого з кабінету зник речовий доказ – 230 тисяч хабара посадовцю поліції | | СУДОВИЙ РЕПОРТЕР

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 15 березня.

  Як повідомляється, ще у жовтні 2015 року слідчі прокуратури задокументували передачу заступнику начальника Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області 230 тис. грн хабара за невжиття заходів до осіб, які крадуть зерно на залізничному перегоні між селами Свердлове та Першотравневе.

  Тоді у підозрюваного вилучили 220 тис. грн і близько 1 тис. доларів США готівкою. Ці гроші мали бути передані на зберігання до спеціальної банківської комірки. Оскільки прокуратура Одеської області офіційно такої комірки не мала, а в слідчому відділі не було спеціальної камери і для зберігання решти речових доказів, слідчі облаштовували сейфи у своїх кабінетах. Слідчий, який займався справою про 230 тис. хабара, обладнав у своєму кабінеті металеву шафу, яку придбав за власні гроші, і зберігав там речові докази.

  Після переїзду в інше приміщення у новому кабінеті, який слідчий зачиняв на ключ, пакет із грошима зник. Слідчого звинуватили у зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб і звільнили.

  Слідів зламу на замку дверей і шафи експерти не виявили. Неможливо достовірно встановити, чи оригінальним ключем відкривався замок вхідних дверей, чи його копією, чи стороннім предметом. Результати службового розслідування залишились неофіційними без складення жодних документів.

  Обвинувачений також повідомив, що раніше у справі про хабарництво посадовця поліції співробітники УВБ в Одеській області ДВБ МВС не виконували його доручень. А тому він ініціював ще одне кримінальне провадження за фактом зловживання ними своїми службовими обов’язками. Зникнення грошей сталося безпосередньо після цього.

  Паралельно розслідується також справа за фактом крадіжки з кабінету слідчого, але через 5 років жодних результатів у цій справі немає. Тобто не зрозуміло, хто вкрав пакет із грошима із яких мотивів.

  Як повідомляється, зникнення речового доказу послабило обвинувачення у справі про хабар, а справа щодо колишнього заступника начальника Комінтернівського РВ ГУМВС України в Одеській області досі перебуває на розгляді Суворовського суду Одеси.

  Суд не побачив жодних доказів винуватості колишнього слідчого, в тому числі, щодо злочинної змови з третіми особами в інтересах посадовця поліції, викритого на хабарі. Суд виправдав чоловіка у зв’язку з недоведеністю вчинення злочину.

  Після звільнення з органів прокуратури слідчий став адвокатом.

   

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150