Вищий антикорупційний суд повторно закрив справу про недостовірне декларування ексміністра Насалика

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вищий антикорупційний суд повторно закрив кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього міністра енергетики Ігоря Насалика у недостовірному декларуванні через рішення Конституційного суду України про скасування відповідальності за це правопорушення.

  Ігор Насалик: Помножте платіжку за світло на 2,6 і відчуєте себе росіянином - Главком

  Таке рішення 1 квітня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє СТИК з посиланням на «Слово і діло».

  «Задовольнити частково клопотання прокурора Кравченка М.М. про закриття кримінального провадження. Закрити на підставі пункту 4 частини 1 статті 284 КПК кримінальне провадження щодо обвинувачення Ігоря Насалика у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 ККУ», – йдеться в рішенні.

  Як відомо, 24 листопада 2020 року ВАКС закрив справу Насалика. Проте 2 березня апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала за клопотанням нових адвокатів ексміністра. На їх думку, визнання статті 366-1 ККУ неконституційною повинно мати наслідком ухвалення судом виправдувального вироку. Адже злочином нібито було визнано діяння, якому первинно не притаманні достатні для криміналізації ознаки. Тому апеляція ВАКС їх скаргу задовольнила.

  Втім під час повторного розгляду прокурор САП подав клопотання про закриття справи через рішення КСУ і суд його задовольнив.

  Як відомо, за версією слідства, ексміністр у 2014 році отримав позику 1,249 млн доларів від фізичної особи. Йдеться про Петра Димінського. Однак він не відобразив зазначену інформацію в щорічних деклараціях, чим порушив вимоги закону «Про запобігання корупції» .

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150