Колишніх керівників держпідприємства викрили на спробі заволодіння 7 мільйонами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  23 квітня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили колишньому в.о. директора державного підприємства «Південдіпрошахт» про підозру у закінченому замаху на заволодіння 7 млн грн та підробці документів.

  Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили колишньому в.о. директора державного підприємства Південдіпрошахт про підозру у закінченому замаху на заволодіння 7 млн грн та підробці документів.

  Про це пише пресслужба відомства.

  Дії особи кваліфіковано за ч.2 ст.15 ч.5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Про підозру також повідомлено його колишньому заступнику (ч.2 ст. 15, ч.5 ст. 191 КК України).

  Слідство встановило, що в листопаді 2018 року, будучи обізнаними про плановану реорганізацію ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП у змові зі своїм заступником створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією, очолюваною раніше заступником директора ДП (до призначення на посаду заступника).

  Договори про надання послуг уклали «заднім числом», аби створити видимість того, що особа підписала їх як підприємець, хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймала посаду в ДП.

  У подальшому посадовці держпідприємства, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн. Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

  Розслідування наведених фактів НАБУ та САП здійснюють із лютого 2020 року.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150