На Яремчанщині геодезист та підприємець, яких спіймали на хабарі, заплатять штрафи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Яремчанський міський суд виніс вирок щодо геодезиста та підприємця, які отримали хабарі за відведення земельних ділянок у Микуличині.

  Отказавшаяся рассматривать иск активистов о зонинге судья Никитина уволилась :: Ізбірком :: Головні події Одеси

  15 листопада 2019 року до ФОПа, який надає послуги геокадастру, звернувся клієнт з метою виготовлення проекту землеустрою, отримання витягів з Державного земельного кадастру та погодження із суміжними землекористувачами меж двох земельних ділянок площами 0,25 га та 0,6463 га, які розташовані в урочищі Погари, с. Микуличин Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, пише СТИК з посиланням на Галичину.

  Отримавши від клієнта копії державних актів на право власності на земельні ділянки та інші документи, розуміючи, що межовиком вказаних земельних ділянок є Карпатський національний природній парк, представники якого можуть не погодити межу ділянок через відсутність у них точних меж території парку, використовуючи свої дружні відносини, вирішили здійснити вплив на державного кадастрового реєстратора, який уповноважений вносити відомості до Публічної кадастрової карти України та надавати витяги з Державного земельного кадастру, і таким чином, вирішити питання оформлення документів клієнта без погодження меж із межовиком.

  В цей же час, в обвинувачених виник умисел на одержання неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави – державного кадастрового реєстратора щодо прийняття рішення останнім про внесення відомостей до Публічної кадастрової карти України та надавання витягів з ДЗК.

  Переслідуючи корисливі мотиви, один із обвинувачених викликав клієнта, та повідомив йому, що посприяє у реєстрації землі за умови передачі йому неправомірної вигоди із розрахунку 500 доларів США за 0,01 га. Клієнт погодився на передачу грошей, – йдеться у повідомленні.

  Здійснюючи свою злочинну діяльність, спрямовану на отримання неправомірної вигоди для себе та ще одного чоловіка, з метою впливу на особу, уповноважену на виконання функцій держави, 25.12.2019 співвиконавець вчинення злочину попросив клієнта передати йому грошові кошти у вигляді завдатку в сумі 10 000 доларів США, на що той погодився.

  Передача 10 тис. доларів відбулась 16 січня 2020 року на автозаправці в Івано-Франківську.

  26 лютого 2020 року клієнт передав ще 10 тис. доларів у м.Яремчі.

  Того ж дня, обвинувачений здійснив вплив на державного кадастрового реєстратора відділу у м. Яремче Міськрайонного управління у Надвірнянському районі та м. Яремче Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який того ж дня, без технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), вніс відомості щодо двох земельних ділянок до Публічної кадастрової карти України.

  Дії обвинувачених, а саме одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за попередньою змовою групою осіб, кваліфіковані правильно.

  Обставинами, які пом`якшують покарання обвинувачених, згідно ст. 66 КК України, є щире каяття, відсутність шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, вперше притягнення до кримінальної відповідальності.

  Обставиною, що обтяжує покарання обвинувачених, згідно ст. 67 КК України є вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою (частина друга статті 28 КК України).

  29 квітня 2021 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури Мельником Василем Ярославовичем та обвинуваченими укладено угоди про визнання винуватості.

  Суд затвердив угоди про визнання винуватості, укладені 29 квітня 2021 року та визнав обвинувачених винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.369-2 КК України, та призначив кожному з них покарання у виді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 грн.

  Зазначимо, що згадані у вироку земельні ділянки відведені. Із зображення в кадастровій карті очевидно, що вони покриті лісом.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150