«Прикарпаттяобленерго» виводить сотні мільйонів через «втрати» електроенергії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  АТ «Прикарпаттяобленерго» (м. Івано-Франківськ) 17 травня за результатами тендеру уклало угоду із ТОВ «Смарт Трейд Енерджі» про постачання електричної енергії на 418,10 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  На поточний рік з метою компенсації технологічних втрат на розподіл електромережами замовили 116,42 гігават-годин електроенергії по 3 591 грн./МВт*год. Якщо ціна буде перевищувати середньодобову ціну на ринку «на добу наперед» (РДН) в ОЕС України за відповідну добу, то застосовуватиметься ціна, що склалась на торгах РДН за відповідний розрахунковий період доби. Угода передбачає післяплату протягом п’яти робочих днів, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  Станом на 18 травня середньозважена ціна РДН в ОЕС України за поточний місяць складала 1 075 грн./МВт*год. без ПДВ. З урахуванням податку вона склала би 1 291 грн./МВт*год., що принаймні в 2,5 раза дешевше від граничної договірної ціни.

  Крім того, нині ТОВ «Прикарпатенерготрейд» з орбіти «Прикарпаттяобленерго» пропонує на своєму сайті електроенергію для дому за ціною 1,68 грн./кВт*год., що вдвічі дешевше.

  Ціни для компаній при операторі системи розподілу «Прикарпаттяобленерго» там вказані наступні: 2,50 грн. /кВт*год. для 1 класу напруги і 3,61 грн./кВт*год. для 2 класу напруги.

  Ціна угоди всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 419,10 млн грн.

  Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Універсальна енергетична компанія» Ігоря Андрухіва з Франківщини, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Андрухів також керував ТОВ «Універсальний транзит», яке через ТОВ «Компанія з управління активами «Західна інвестиційна група» належить Зоряну Михайляку. А вже «Західна інвестиційна група» у свою чергу пов’язана з менеджментом «Прикарпаттяобленерго» братів Суркісів.

  Зареєстрована в квітні 2019 року франківська фірма «Смарт Трейд Енерджі» належить місцевій жительці Марії Романюк, яка, за даними «Наших грошей», у кінці 2000-их років працювала в «Прикарпаттяобленерго» та у ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП «НЕК «Укренерго». Директором фірми є Олег Беззубов із Франківщини, який вказав на сторінці в «LinkedIn», що з 2000 року є начальником відділу «Прикарпаттяобленерго».

  Переможець уперше отримав підряд. Нещодавно він приходив на попередній тендер «Прикарпаттяобленерго» щодо енергії очікуваною вартістю 522,76 млн грн., але тоді нинішнього єдиного суперника не допустили до аукціону, тож закупівлю відмінили.

  «Прикарпаттяобленерго» контролюють Григорій та Ігор Суркіси і Віктор Медведчук.

  (Visited 47 times, 1 visits today)
 • 180x150