НАБУ оголосила підозру трьом людям за розкрадання палива на “Укрзалізниці”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне антикорупційне бюро та спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру трьом особам у завданні майже 103 млн грн збитків ПАТ “Укрзалізниця” при закупівлі дизельного палива.

  Приватизація Укрзалізниці: коли, як і навіщо | Громадське телебачення

  Як зазначили у пресцентрі НАБУ, підозру оголошено:

  • керівникові філії “Центр забезпечення виробництва” (ЦВЗ) ПАТ “Укрзалізниця”;
  • начальникові управління обліку нафтопродуктів та складського господарства “ЦЗВ”;
  • особі, яка керувала діяльністю ТОВ, яку слідчі визначають як організатора корупційної схеми.

  Усіх трьох підозрюють у зловживанні службовим становищем, третього — в організації та пособництві злочину ( ч.3 та ч.5 ст.27, ч.2 ст.364 КК України).

  “За даними слідства, на початку січня 2017 року філія “ЦЗВ” ПАТ “Укрзалізниця” уклала із підконтрольним учасникам корупційної схеми підприємством низку договорів на закупівлю 55 тис. тон дизельного палива за ціною від 18 499 грн до 18 999 за тонну. Водночас керівник філії відмовився від замовлення дизельного палива за цими економічно вигідними договорами, а натомість у січні 2017 року замовив дизельне паливо у тієї ж компанії, але за іншими контрактами з більшою ціною — від 21 300 грн до 22 230 грн за тонну”, — пояснили у НАБУ.

  За даними слідчих, наприкінці січня 2017 року, учасники корупційної схеми, діючи в інтересах та на користь ТОВ, уклали низку додаткових угод до угоди на постачання, якими безпідставно збільшили ціну дизпалива для “Укрзалізниці”на 10%.

  “Незаконні дії підозрювані приховували за допомогою маніпуляцій з довідками щодо коливань цін на ринку палива. Відразу після декількох підвищень цін за угодами поставки керівництво філії видало рознарядки на поставку усього обсягу палива. Як наслідок, у січні-лютому 2017 року ПАТ «Укрзалізниця» переплатила понад 102,7 млн грн, придбавши дизельне паливо за ціною вже від 22 421,1 до 22 971 грн за тонну”, — зазначили у відомстві.

  Ця справа є четвертим епізодом викритої детективами НАБУ корупційної схеми, що діяла у 2015-2017 роках на “Укрзалізниці” за участі комерційної компанії з продажу нафтопродуктів.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150