Підозрюваного у хабарництві посадовця Чернівецької ОДА відсторонили від роботи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Управління, у якому він працював заступником начальника, працює у звичному режимі.

  Підозрюваного у хабарництві посадовця Чернівецької ОДА відсторонили від роботи - АСС

  Нещодавно затримали посадовця Чернівецької обласної державної адміністрації, який вимагав та отримав хабар розміром 600 тисяч гривень за «відкати» на ремонті доріг.

  Журналісти Інформаційного агентства АСС звернулися з інформаційним запитом до Чернівецької ОДА. Ми попросили надати інформацію щодо проведення службової перевірки, відсторонення від посади безпосереднього керівника затриманого та позиції голови Чернівецької ОДА щодо хабарництва серед підлеглих.

  Підозрюваного у хабарництві відсторонили від роботи, його керівника – ні.

  У відповіді на інфозапит йдеться про те, що на виконання ухвали Шевченківського районного суду міста Чернівці від 27.04.2021 у справі Ме727/3699/21 Мінька Юрія Миколайовича, заступника начальника управління – начальника відділу капітального та поточного ремонту доріг управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг обласної державної адміністрації, відсторонено від виконання посадових обов’язків від 28.04.2021. А от безпосередній керівник підозрюваного, начальник управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг обласної адміністрації, продовжує виконувати свої обов`язки на посаді.

  «Відповідно до статті 72 Закону України «Про державну службу», державний службовець може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків у разі виявлення порушень, встановлених пунктами 1, 7-10 та 14 частини другої статті 65 цього Закону України «Про державну службу», за які до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення.

  Крім цього, відповідно до статті 154 Кримінального процесуального кодексу України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

  Враховуючи вищезазначене, начальник управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації обласної державної адміністрації не відсторонений від виконання посадових обов’язків», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

  Кадрових змін в управлінні не планують

  Також повідомляється, що голова Чернівецької ОДА не ініціюватиме кадрові зміни у структурі, яка причетна до підозри у «відкатах» на ремонті доріг, бо «у зазначеній справі йдеться про посадову особу, а не структурний підрозділ обласної державної адміністрації – управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг».

  У Чернівецькій ОДА запевняють: справа про хабар в особливо великих розмірах посадовця облдержадміністрації не вплине на стан виконання запланованих будівельних робіт на дорогах області.

  «Будівництво доріг в області здійснюється профільними відомствами відповідно до плану роботи», – зазначається у листі.

  Позиція голови Чернівецької ОДА

  Щодо того, як голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук оцінює той факт, що за останній рік уже другого його підлеглого посадовця підозрюють в отриманні хабаря, в ОДА відповіли так:

  «Голова Чернівецької обласної державної адміністрації проявляє нульову толерантність до корупції. Відтак, позиція Сергія Осачука залишається принциповою і незмінною».

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150