Підрядник почав реставрувати будівлю Львівського університету Франка до проведення аукціону

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівський національний університет ім. Івана Франка уклав договір-корегування на реставрацію з ППФ «Будремсервіс». Відповідно вартість реставрації головного корпусу університету знову зросла. Тепер планують витратити ще 57 млн грн.

  Львівський національний університет імені Івана Франка – лідер рейтингу ВНЗ Львова та Львівської області - Львівський національний університет імені Івана Франка

  Угоду підписали 28 травня, однак за словами проректора університету Василя Курляка роботи почали ще в квітні. Тоді як 23 квітня університет тільки оголосив про початок конкурсу, а учасники подали пропозиції у травні. І в закупівлі могла перемогти й інша компанія, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Директор «Будремсервіс» Богдан Гавриляк у коментарі «Наші гроші. Львів» підтвердив, що поточні роботі тривають з середини квітня.

  Про ремонт

  «Будремсервіс» реставрує головний корпус ще з 2018 року. Тоді відбулися перші торги на суму 75,8 млн грн. До кінця 2019 року підрядник зобов’язувався провести реставрацію цоколя, фасадні роботи: зробити антисептичну обробку стін, усунути тріщини, реставрувати декоративне оздоблення, відремонтувати карнизи тощо. В угоду також входили послуги з ремонту віконних рам та дверей, заміна покрівлі та реставрація скульптур.

  Фото: Наші гроші. Львів

  Втім завершити вчасно всі роботи не вдалося через брак фінансування. До кінця 2019 року університет заплатив підряднику тільки 46 млн грн. Згідно з додатковою угодою, сторони погодили перенесення частини виконання робіт на їх оплату на 2020 та 2021 рік. Але через пандемію університет не отримав тих коштів з державного інвестиційного проєкту, які були заплановані.

  У серпні 2020 року університет підписав угоду за переговорною процедурою з тією ж фірмою на корегування додаткових робіт. Вартість послуг складала 14 млн грн.

  Поточна угода на 57,7 млн укладена за процедурою відкритих торгів з тією ж компанією «Будремсервіс». Крім неї в тендері взяла участь тільки одна львівська компанія «Лорелея», яка ніколи не перемагала на торгах. В аналогічних угодах цей підрядник вказує досвід будівництва офісних приміщень, складів, монтажних робіт і жодних прикладів реставрації. Не зважаючи на те, що в тендерній документації замовник вимагає надати договір підряду з реставрації на пам’ятках архітектури обсягом не менше ніж 20% від суми заявленої закупівлі.

  Фото: Наші гроші. Львів

  Проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи Василь Курляк в коментарі розповів, що збільшення вартості послуг порівняно з 2018 роком пов’язане зі додатковим об’ємом робіт, яке виявилося в процесі реставрації, а також із зростанням цін на матеріали та заробітну плату. Оплата працівникам збільшилася з 2018 року вдвічі.

  Роботи планують завершити до 360-річчя  університету, яке відзначатимуть в листопаді цього року. Але досі не мають повного фінансування на ці роботи і очікують отримати його тільки в липні. Раніше з держбюджету на 2021 рік на реставрацію університету виділили 36 млн грн.

  «Фасад ми точно зробимо до свят, а чи вистачить на внутрішні роботи буде зрозуміло від розміру фінансування» – прокоментував проректор.

  Про переможця

  Підприємство «Будремсервіс» зареєстроване в грудні з 1999 року у Львові. За даними проєкту Clarity, за час своєї діяльності воно отримало 36 держзамовлень на суму 175,8 млн грн. Більше ніж 90% від цієї суми компанія отримала за угодами з Львівським національним університетом. Це 24 угоди на 166 млн грн. Засновником та директором фірми є Богдан Гавриляк.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150