1,5 мільярда гривень збитків. ДБР викрило корупційну схему в Міненерговугілля

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Головне слідче управління Державного бюро розслідувань викрило масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам.

  1,5 мільярда гривень збитків. ДБР викрило корупційну схему в Міненерговугілля

  Про це повідомляє пресслужба ДБР, передає СТИК.

  Як зазначили слідчі, 21 лютого 2017 року постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових» було затверджено типовий договір експлуатації газорозподільних систем. Документ передбачає щорічну оплату за експлуатацію державного майна. Зокрема, до державного бюджету має перераховуватись 10% від залишкової вартості.

  Втім, у 2017 році тогочасні посадовці Міненерговугілля у змові з “обл і міськгазами” уклали з 37 приватними операторами договори, у яких передбачено безоплатне користування державним майном. Як наслідок, за три роки державі завдано збитків на суму 1,488 мільярда гривень.

  3 червня 2021 року слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань одночасно провели 47 обшуків по всій території України, у тому числі у міністерстві енергетики України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, офісах 37 операторів газорозподільних систем та за місцями проживання колишніх високопосадовців Міненерго.

  Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офісом Генерального прокурора, оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР. Досудове розслідування у справі триває.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150