ЛОДА замовила кисневі концентратори вдвічі дорожче прайсу китайського виробника

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Департамент охорони здоров’я Львівської обладміністрації підписав договір з ТОВ «Медгарант» на поставку кисневих концентраторів за 43,99 млн гривень.

  Що таке кисневі концентратори та чи потрібні вони лікарням. Пояснює експертка

  Про це повідомляють «Наші гроші».

  Закупівлю здійснено без тендеру по процедурі COVID-19. Замовили апарати SL-3C-550, що виготовляє китайська фірма «Chengdu Hemeikaineng Medical Equipment Co». Вона продає їх через сайт alibaba.com по $467 (близько 13 тис. грн) за умови, що партія складатиме не менше тисячі одиниць. Або $492 за штуку при закупівлі хоча б двох концентраторів. Це ціна на умовах поставки FOB, тобто покупець має сам оплатити доставку з Китаю.

  Натомість львівський департамент купує 1520 одиниць по 28 942 грн або $1 050 за одиницю. За умовами договору розрахунок з «Медгарантом» відбуватиметься на умовах 20% передоплати. Інші  80% постачальник отримуватиме за видатковими накладними, впродовж 10 днів з моменту поставки товару.

  Фірма «Медгарант» є одним з найбільших постачальників медобладнання та медзасобів для лікувальних закладів та інших бюджетних установ в Україні. В минулому році фірма отримала тендерів на 636,62 млн грн. З початку 2021 року – на 183,56 млн грн.

  «Медгарант» фігурує в кримінальній справі з закупівлі по завищеним цінам у 2019 році обладнання для онкохворих «Херсонського обласного онкологічного диспансеру» очікуваною вартістю 26 млн грн.

  Фірма належить Олександру Островському. У 2015 році підписантом «Медгаранту» виступала Яна Островська, партнерка доньки Тетяни Бахтеєвої (Ірини Валітової) по фірмі «Медпрогрес». Бахтєєва за часів Януковича очолювала Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я.

  Після оприлюднення цієї інформації до «Наших грошей» надійшов лист від Олександра Островського.  Він повідомив, що «Медгарант» постачає апарати іншого виробника, та ці концентратори мають потужність 10, а не 5 літрів, та відрізняються не тільки зовні, але й технічно.

  На жаль, Олександр Островський відразу не надав жодної інформації про концентратори, які має поставити на Львівщину – ні щодо його потужності, ні щодо виробника, ні про щодо зовнішнього вигляду. Відтак «Наші гроші» оприлюднять ці дані відразу, як отримають.

  Також Львівська облдержадміністрація у фейсбуці повідомила, що купила не 5-літрові, а 10-літрові концентратори, які коштують «вдвічі дорожче».

  На підтвердження цієї заяви надано посилання на план закупівлі, у якому справді повідомляється про намір придбати 10-літрові концентратори без жодних інших ідентифікаторів. Однак, нагадаємо, в угоді з «Медгарантом» немає жодних підтверджень 10-літровій потужності замовлених концентраторів SL-3C-550 . Там просто вказана марка апарату без жодних відсилок до виробника чи технічних параметрів.

  Також представники Замовника для підтвердження своєї тези про нормальну закупівельну ціну надало посилання на оголошення у тому самому сайт «alibaba» про продаж 10-літрових концентраторів від тієї самої фірми «Chengdu» по $854 за штуку. Однак у цьому випадку йдеться про концентратори з іншою назвою SL-1000, а не SL-3C-550, які вказані в угоді з «Медгарантом».

  «Наші гроші» в коментарях у цій публікації ЛОДА запропонували надати документи щодо підтвердження поставки саме 10-літрових концентраторів. А також документів по затвердженню очікуваної ціни закупівлі, у тому числі ті на підставі яких було визначено ціну 28 942 гривень за одиницю.

  (Visited 34 times, 1 visits today)
 • 180x150