Суд обрав запобіжний захід Василеві Петрику

Судове засідання відбулося 16 червня. Попри те, що багато людей зголосились взяти Петрика на поруки, суддя обрав для нього найсуворіший запобіжний захід. Пам’яткоохоронця взяли під варту з можливістю внесення 567 тисяч гривень застави. Адвокатка Петрика Тетяна Кочірко зазначила, що це рішення суду будуть оскаржувати.

Ми будемо оскаржувати ухвалу в апеляційному суді, оскільки вона є безпідставною і необґрунтованою,
– зазначила Кочірко.

Трьом іншим фігурантам справи вже також обрали запобіжний захід. Їх помістили під варту із різними сумами застави.

Підозрюють у заволодінні мільйоном гривень: пам’яткоохоронця Василя Петрика взяли під варту
Петрика помістили у СІЗО / Фото “Львівський портал”

У Львові оголосили збір на заставу для Петрика

Обласна організація Національної спілки архітекторів України оголосила збір на заставу для пам’яткооохоронця. За словами голови правління Львівської обласної спілки архітекторів Богдана Гоя, справа, яку йому інкримінували, є грубим наклепом й скоро розсипеться.

“Першочергова мета цього арешту – нейтралізація активної боротьби у процесі надання Миколаївській фортеці пам’яткоохоронного статусу”, – зазначив Гой.

Адвокатка додала, що оскільки Петрика вже помістили у СІЗО, то, згідно з українським законодавством, немає часових обмежень на внесення застави. Тож це можна зробити, як тільки родичі матимуть потрібну суму.

Коли судова тяганина завершиться і заставу повернуть, то всі гроші скерують на благодійність та порятунок пам’яток. Родина Петриків обіцяла публічно про це прозвітувати.

Чому затримали пам’яткоохоронця

  • Проти Петрика почали кримінальну справу буцімто через розкрадання мільйона гривень з бюджету під час робіт у національному заповіднику “Древній Звенигород”.
  • За інформацією слідства, у грудні 2020 року пам’яткоохоронець, який у той час був директором ПП “Белзький мур”, разом з 2 виконавцями та спеціалістом з технічного нагляду організували злочинну схему.
  • Підозрювані буцімто підробили первинні документи щодо завезення насипного ґрунту.
  • Вони внесли відомості про виконану роботу та її вартість, однак нічого не виконали.
  • Сам Петрик усі звинувачення відкидає. Він вважає кримінальну справу “притягненою за вуха”.
  • На думку пам’яткоохоронця, її розпочали через його боротьбу за Миколаївську фортецю. Її, ймовірно, хочуть знищити задля видобутку піску.